Mobil

Galaxy S8 arayüzünde dikkat çeken 5 şey!

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus arayüzünde hangi değişiklikler yer alacak?

Galaxy S8 arayüzünde dikkat çeken 5 şey!

Şimdiye kadar, Galaxy S8 ve S8 Plus’ın, Galaxy S7 ve S7 Edge için Nougat güncellemesiyle birlikte gelen en yeni Samsung UX sürümünden bile farklı, tamamen yeni bir ikonografi ile birlikte gelebileceği açıkça görülüyor. Telefonun arayüzü, özünde daha minimalist ve çizilmiş şekilde tasarıma sahip yuvarlak simgeler içeriyor.

Çin'den gelen en yeni Galaxy S8 sızıntıları, telefonun arayüzünü şimdiye kadar gördüğümüz bulanık çekimlere kıyasla daha yüksek bir çözünürlükte sergiledi. Bu yüzden Galaxy S8’in Samsung'un bir sonraki UX arayüzünde neler olabileceği hakkında tahminlerde bulunmak hiçte zor değil.

1490258253_us8.png

Galaxy S8 ABD versiyonu

Daha eski Samsung telefonların bu arayüzünü kullanıp kullanmayacağını bilemiyoruz ancak, sonuçta Galaxy S8 oldukça farklı 18.5:9 ekran oranı ve alışılmadık 2960 x 1440 çözünürlükte ekran ile geliyor ve aynı simge paketleri diğer modellerle uyumlu olmayabilir.

Sonraki sayfalarda, Galaxy S8’in arayüzündeki farklılıkların neler olacağına dair hazırladığımız listeyi inceleyebilirsiniz.

Yuvarlak simgelerin içindeki şekilli figür çizimi, Nougat güncellemesinin Galaxy S7 ve S7 Edge’in yeni arayüzüne getirdiği şeylere kıyasla daha da üniform ve benzersiz görünüyor.

1490256966_uniform-iconography.jpg

Marshmallow'dan Nougat'a geçen Galaxy S7 güncellemesi, uygulamaları belirtmek için yuvarlak simge arka planı içerisindeki daha düz renkli ve daha renkli bir görüntü. Oysa Galaxy S8'de, her varsayılan uygulama için, aynı şekilde çizilmiş bir sembol seti elde edeceğiz.

1490257124_left-to-right-galaxy-s8-s7-on-nougat-s7-on-marshmallow.jpg

Galaxy S8’in sızdırılmış ekran ayarları fotoğrafında gördüğünüz gibi, arabirim değişikliği ana ekranlarda veya uygulama çekmecesinde bulunan simgelere kıyasla çok daha derin değil. Burada Galaxy S8 ayarları uygulamasının açık olduğunu görebiliriz ve içindeki ikonografi, Android 7.0 Nougat güncellemesinden sonra şimdi S7 ve S7 Edge’de olan ayarlar listesinin aynısı gibi görünüyor.

1490257261_stick-shift-is-only-skin-deep.jpg

Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge Nougat güncellemesi ile daha zengin olan daima açık ekran özelliği, aklaşmakta olan amiral gemisinin bu daha yüksek çözünürlüklü resminden yola çıkarak, Galaxy S8'de kalmaya mahkum olduğu görünüyor. İç içe yerleştirilmiş aynı bildirim simgelerine sahip ve buradan iki hızlı tıklama ile doğrudan ilgili uygulamaya atlayabilirsiniz.

1490257315_always-on-display.jpg

Galaxy S8 kilit ekranında daima açık ekranın bir diğer yüksek çözünürlüklü çekimi.

 1490257335_always-on-display-2.jpg

Samsung, Microsoft ile Galaxy telefonlarında göze çarpan özellikte Android uygulamalarını edinmeleri için anlaşma imzaladı. Galaxy S8'in ana ekranında görebileceğiniz Microsoft adlı uygulama klasörüne bakarsak anlaşma halen geçerli.

1490257371_microsoft-is-here-to-stay.jpg

Geçmişteki Galaxy S modellerinden farklı olarak, Galaxy S8 ve S8 Plus modellerin alttaki çerçeveler üzerinde fiziksel bir Ana Sayfa anahtarı / parmak izi okuyucu bulunmuyor. Çünkü alttaki çerçeveler neredeyse tamamen yok olmuş. Telefonlar sanal Ana Sayfa, arka ve menü tuşlarını kullanacak ancak, sanal düğmelere dayanan diğer çoğu Android telefonun aksine, ekranın alt kısmındaki gezinti şeridi tamamen şeffaf görünüyor.

1490257437_transparent-navigation-strip.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.