Mobil

Galaxy S8, Galaxy S7'den pahalı olacak

Samsung Galaxy S8'in maliyeti ,Galaxy S7'ye göre yüzde 15-20 daha çok olacak. Peki bu fiyata yansıyacak mı?

Galaxy S8, Galaxy S7'den pahalı olacak

Samsung’un sıradaki amiral gemisi telefonu Galaxy S8’de büyük yenilikler yapması bekleniyor.  Şirket yeni amiral gemiisnde son teknolojilere yer verecek ama bunun bir de maliyeti var.  Yatırım bankası Goldman Sachs'ın uzmanlarından gelen bilgilere göre Samsung Galaxy S8, Galaxy S7’ye göre yüzde 15-20 oranında daha maliyetli olacak.

Galaxy S8, Galaxy S7'den pahalı olacak

Samsung’un Galaxy S8’de artan malzeme masrafını Galaxy S8’in fiyatına yansıtacağı söyleniyor. En kötü senaryo ile Galaxy S8, selefi Galaxy S7’ye göre yüzde 15-20 daha pahalı olacak.

1481362550_cwfbujwwiaavk9e.jpg

Eğer Samsung, Galaxy S8 için Galaxy S7’ye göre daha fazla fiyat istemeyi düşünüyor ise Galaxy S8’de oldukça çarpıcı özellikler sunması gerekecektir. Son zamanlarda gelen bilgiler, Samsung’un Galaxy S8’de daha dikkatli davrandığı ve bunun için MWC’de değil de Nisan ayında özel bir etkinlik ile Galaxy S8’i duyuracağı yönünde olmuştu.

Samsung Galaxy S8'in fiyat zammı ile ilgili rapor, prestijli bir kaynaktan gelse bile şu an bu bilgi spekülasyondan başka bir şey değildir. Bakalım Samsung nasıl bir strateji uygulayacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.