Mobil

Galaxy S8, iPhone 6s özelliği ile gelebilir!

Samsung, Galaxy S8 ve Galaxy Note 8'de kullanacağı basınca duyarlı ekran teknolojisi için patent aldı.

Galaxy S8, iPhone 6s özelliği ile gelebilir!

Apple, iPhone 6s ile 3D Touch özelliğini duyurduğundan beri, basınca duyarlı ekran teknolojisini daha da geliştirerek diğer modellerde de sunmaya başladı. Peki ilk OLED ekrana sahip olacak olan iPhone 8 bu özelliği kullanacak mı? Apple'ın OLED panellerinin nihai tedarikçisi olan Samsung, buna bir çözüm bulmuş olabilir.

Kore medyası, bugün Samsung'un OLED ekranları için gelişmiş basınca duyarlı bir teknoloji geliştirdiğini ve sadece iki hafta önce MWC fuarı sırasında sınırlı sayıda ortakla buluştuğunu bildiriyor. Kaynak, 29 Mart'ta Samsung'un Unpacked etkinliğinde ilan edilmesi beklenen Galaxy S8'de bu teknolojinin sınırlı bir uygulamasını göreceğimizi iddia ediyor. 

 1489576127_samsung-galaxy-s8-and-s8-plus-the-leaks-so-far.jpg

Baskı hassasiyeti görünüşte yalnızca ekranın altındaki gezinti şeridinde ve özellikle yeni sanal Ana Sayfa düğmesinde aktif olacağından, daha sert veya nazik dokunuşlarla, çeşitli menüleri açmanıza izin verecek. Konuyla ilgili yorum yapan endüstri içeriklerine göre, Samsung tarafından basınca duyarlı bir ekranın eksiksiz bir şekilde uygulanması, bu sonbaharda tanıtılacak olan Note 8 ile gelecek.

1489576252_android-smartphones-with-force-touch-available-upcoming.jpg

Huawei P9 Plus, Huawei’nin Force Touch olarak adlandırdığı teknoloji ile birlikte bir OLED panel ile geldi ancak, aşağıdaki videoda da görebileceğiniz gibi bu teknoloji, Apple’ın kullandığı ile aynı. Hatta Huawei Apple’dan daha önce tanıtmıştı. Bu nedenle, OLED telefonlarının basınca duyarlı ekranlı örnekleri mevcut. Samsung da yakın zamanda bu teknolojiyi patentliyor ve bu nedenle, Note 8 ve Galaxy S8'de nasıl uygulandığını ve OLED iPhone 8'de nasıl bir performans sergilediğini görmek için sabırsızlanıyoruz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.