Mobil

Galaxy S8'de kamera uygulaması hızlı başlatılabilecek mi?

Galaxy S8'de kamera uygulamasının hızlı başlatmaya eklenip eklenemeyeceği ortaya çıktı!

Galaxy S8'de kamera uygulaması hızlı başlatılabilecek mi?

Samsung, Galaxy S8 modeli ile artık fiziksel ana ekran tuşuna yer vermeyecek. Cihazın tasarım anlayışına ters düşen fiziksel butonun kaldırılması, bir takım handikaplara yol açacak gibi duruyordu. Ancak son gelen sızıntılar düşüncenin bu yönde olmaması gerektiğini gözler önüne serdi.

Bildiğiniz gibi Galaxy S6 ve Galaxy S7 modellerinde hızlı başlatma özelliği var. Galaxy S6 ve S7 kullanıcıları ana ekran tuşuna kısayol atıyor ve tuşa iki defa hızlı basarak önceden tanımladıkları uygulamayı açabiliyordu. Genellikle kamera uygulamasını kısayol atayarak kullanan S6 ve S7 sahipleri, bu özelliği Galaxy S8 modelinde de kullanabilecek.

Çalışırken görüntülenen Galaxy S8'in ayarlar menüsünde; "Kamera uygulamasını hızlı başlat" seçeneği yer alıyor. Ancak bu özellik S6 ve S7'deki gibi her uygulama için geçerli değil. Yani Galaxy S8 sahipleri sadece kamera uygulamasını hızlı başlatmaya atayabilecek.

1490604886_galaxy-s8-quick-launch-camera.jpg

Galaxy S8 sahipleri, cihazın yanında yer alan ekran uyandırma tuşuna iki defa tıklayarak kamera uygulamasını hızlı bir şekilde başlatabilecek. 29 Mart tarihinde resmen ilan edilecek olan Galaxy S8, bakalım beklentileri karşılayabilecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.