Mobil

Galaxy S8'i sollayacak 5 OnePlus 5 özelliği!

OnePlus 5 bu özellikleri ile amiral gemisi katili olacak. OnePlus 5, yüksek performansa rağmen oldukça uygun fiyat sunacak.

Galaxy S8'i sollayacak 5 OnePlus 5 özelliği!

Herkes Samsung Galaxy S8’den bahsediyor ve  akıllı telefon ön sipariş rekorları kırıyor. Çin'de küçük bir şirket, Android alanında tasarım ve performans olarak daha iyi ancak maliyeti çok daha az bir telefon üzerinde çalışıyor.  Tabii ki de, OnePlus ve yaklaşmakta olan OnePlus 5'den bahsediyoruz.

1491895285_oneplus-5-rumored-features.jpg

 Çiniler 4 rakamını uğursuz olarak gördüğü için şirket, OnePlus 3’den direk OnePlus 5 adında geçiyor. OnePlus 5 ile ilgili en azından mecazi olarak "amiral gemisi katili" potansiyeline sahip olan 5 şey var.

Aşağıda ve sonraki sayfalarda bu 5 şeyi inceleyebilirsiniz.

1. Samsung'un önüne geçmek için hazır, ince çerçeve ve Ana Sayfası olmayan yeni bir tasarım

Çin'den gelen sızıntılar, çok ince yan kaplamaları veya olasılıkla OnePlus 5'e gelen önemli bir değişiklik olarak "all-screen" (tam ekran) tipi tasarım öneriyor.

Dahası, OnePlus’ın fiziksel Ana Sayfa düğmesinden de uzak durduğu iddialar arasında yer alıyor. Umarız şirket, parmak izi tarayıcıyı Samsung'un kamera yanına yerleşiminden daha mantıklı bir yere yerleştirir.

OnePlus'ın şu anda Galaxy S8'e kıyasla şık ve titiz bir telefon hazırlayacağına inanılıyor ve Xiaomi Mi Mix veya başka bir göz alıcı modelle eşit seviyede göz alıcı olabilir. 

 1491894298_oneplus-5-design-concept.jpg

2. 2017'de diğer akıllı telefonlara göre daha fazla RAM belleği

Hepimiz biliyoruz ki, RAM bir akıllı telefonun performansının tamamı değildir. Ama OnePlus 5’in inanılmaz 8GB RAM özelliğine sahip olacak olması oldukça etkileyici. OnePlus 3 6GB RAM'e sahip ve bugün, 6GB RAM kapasiteli Çin menşeli az sayıda telefon mevcut.

İlave RAM, önemli bir hız avantajı sağlamayabilir, ancak bir akıllı telefonu daha güçlü ve en uç noktaya getirir. Ve 8GB RAM ile OnePlus farklı pazarlarda 4GB ve 6GB RAM arasında gezinen Galaxy S8’e göre yeterince güçlü görünecektir. 

Bahsi geçen RAM fazlalığının Snapdragon 835 işlemci ve 2K çözünürlüklü bir ekranla birleştirmesi beklenen amiral gemisi OnePlus 5’in ile katil adayı olarak piyasaya geleceği söyleniyor.

 1491894365_ram-memory-chip.jpg

3. Olası çift objektifli bir süper şarjlı kamera

OnePlus, OP5'in teknik özelliklerini lansman öncesinde mümkün olduğunca gizli tutmaya çalışacaktır. Buna, 23MP arka kamera ve 16MP ön kameranın söylentileri de dahil. Gelen bilgilere göre arka kamera, optik görüntü sabitleme özelliğine sahip çift lensli bir modül olacak, ancak ne yazık ki, kameranın diğer özellikleri hakkında herhangi bir ipucu yok.

Tek veya çift lensli bir 23MP kamera, Galaxy S8'in 12MP kamerasının megapiksel sayısı açısından Samsung'a göre neredeyse iki kat daha cömert. Ancak, S8'in OnePlus 5'i ve muhtemelen en yeni Android telefonları foto kalitesi açısından yenmesi kesinlikle mümkün.

OnePlus daha büyük sensöre sahip olabilir, ancak daha küçük bir şirket olarak, en iyisini yapmak için gereken teknolojiye sahip olmayabilir. Bununla birlikte, OnePlus her zaman makul kameralar sundu ve yaklaşmakta olan OnePlus 5'den yeterli çekim bekliyoruz.

 1491895067_oneplus-5-concept-design-148837010060.jpg

4. Çoğu telefondan daha iyi pil ömrü

3500mAh - 4000mAh arasında pile sahip olduğu söylenen OnePlus 5'in geniş pil kapasitesi ve enerji tasarruflu Snapdragon 835 yonga seti Galaxy S8 ve Galaxy S8+’ın pi ömrünü  aşarak mükemmel bir pil ömrü sağlayacak. Galaxy S8 modelleri sırasıyla 3000mAh ve 3500mAh üniteleriyle birlikte gönderildi ve önceki modeller Galaxy S7 ve S7 Edge ile aynı seviyede pile sahip. 

 1491895097_battery-life.png

5. Karşı koyması zor bir fiyat!

Fiyat telefonu almak isteyenler için en büyük etken olacak. OnePlus, yukarıda bahsettiğimiz özelliklere sahip bu telefonu 500 doların altında satacak. Telefonun 300 $ - 350 $ arasında bir fiyat ile gelmesi bekleniyor.

Ne yazık ki, OnePlus'ın Avrupa ya da ABD'deki herhangi bir yerdeki taşıyıcılarla çalışmasının avantajı yok ve satın aldığınız yere bağlı olarak, garanti veya müşteri desteği resmi değildir. 

1491895145_oneplus-5-concept-design.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.