Mobil

Galaxy S9 avuç içi tarama ile gelebilir

Samsung, avuç içi tarama özelliği için patent aldı.


Vücudumuzun parmak izi, iris, kulak kuyrukları, gerçek yüzlerimiz, avuç içi gibi, her bireye özel olarak oluşturulmuş bol miktarda organ var. Ve telefon üreticileri, çılgınca telefon kilidini açma yöntemleri sunmak için birbirleriyle yarışıyor. 

Parmak izi tarama, yüz tarama ve iris tarama zaten mevcut kilit açma yöntemleri ancak Samsung, ekstra bir biyometrik tarama üzerinde çalışıyor. Şirket, bunlara ek olarak avuç içi tarama özelliğini telefonlarına eklemeye çabalıyor gibi görünüyor. Buradaki fark, telefonunuzun kilidini açmak için değil yalnızca şifre ipuçları için kullanılacağıdır.

1512135923_palm-password.jpg

Samsung, telefonun kamerasıyla bir resim çekildikten sonra kullanıcının avuç içi çizgilerini tarayan bir telefon özelliğini açıklayan patent aldı. Ardından, şifrenizi unuttuysanız, kameraya elinizi tutarak çabucak kimliğinizi telefonla doğrulamak için kullanabilirsiniz. Düzgün bir şekilde tanınırsa, cihaz size resimde gösterilen avuç içi çizgileri boyunca dağılmış olarak şifrenizin farklı harflerini gösterecektir. 

1512135943_palm-password-1.jpg

Bakalım Samsung, bu avuç içi tarama özelliğini ocak ayında tanıtacağı Galaxy S9 modellerinde kullanacak mı?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.