Mobil

Galaxy S9 mu yoksa iPhone X mu daha hızlı?

Galaxy S9 ile iPhone X kozlarını performans testlerinde paylaştı. iPhone X, tüm kulvarda Galaxy S9'un önünde yer almayı başardı.

Galaxy S9 hız konusunda iPhone X'un gerisinde!

Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S9, Apple'ın tepe modeli olan iPhone X ile karşılaştırıldı. GeekBench 4, GFXBench ve WebXPRT performans testlerinde kozlarını paylaşan Galaxy S9 ve iPhone X, hangi telefonun daha hızlı olduğunun ortaya çıkmasını sağladı.

GeekBench 4 testi ile başlayalım. Genel geçer bir performans testi olan GeekBench 4'ten; Exynos 9810 yonga setine sahip Galaxy S9, tek çekirden bölümünden maksimum 3.734 puan almayı başardı. iPhone X'un işlemcisi Apple A11 ise 4.630 puan alarak zirveyi kaptırmadı.

Kazanan: iPhone X

Galaxy S9 mu yoksa iPhone X mu daha hızlı? - Resim : 1

Gelelim ikinci testimiz olan GFXBench'e. Galaxy S9+ bu testten 45.70 FPS alırken, iPhone X 64.19 FPS ile zirvede yer alıyor.

Kazanan: iPhone X

Galaxy S9 mu yoksa iPhone X mu daha hızlı? - Resim : 2

Son testimiz olan WebXPRT'de de kazanan değişmiyor. HTML5 ve JavaScript performansını ölçen WebXPRT testinden Galaxy S9+ 178 puan alırken, iPhone X tam 352 puan alarak rakibine fark atıyor.

Kazanan: iPhone X

Galaxy S9 mu yoksa iPhone X mu daha hızlı? - Resim : 3

Yorumlar
Çlk
Meseleye telefon olarak değil, sistem olarak bakmak lazım. Mevcut sistemde Android, apple'i geçemez.
Cevapla
Smart
iOS ile androidin işletim mimarisi çok farklı. Yani iOS yapısı gereği daha az Ram’ a ihtiyaç duyuyor. Tek çekirdek üzerinden daha yüksek verim veriyor. İşlemci-işletim sistemi aynı firma tarafından üretildiği için (Apple) mükemmel bir uyuma sahip.
Seyhmus
Bu testleri boşverin gündelik kullanımda ikisi de aynı sadece oyun grafiklerinde iPhone x daha üstün
Cevapla
Can
En üst grafikli mobil oyun bile ne s9'u ne de iphone x'i zorlayabilecek düzeyde değilken nasıl biri diğerinden grafiksel açıdan üstün olsun ki
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.