Galaxy S9 neden bu özellik ile gelmedi?

Samsung, Galaxy S9'da geleceği söylenen ekran altı parmak izi özelliğine yeni amiral gemilerinde neden yer vermedi? Samsung yetkilisi açıklıyor!

Galaxy S9 neden bu özellik ile gelmedi?

Samsung Galaxy S9 tanıtılmadan önce ekranda parmak izi tarayıcısı ile geleceği söylentileri olmuştu. Ancak, telefonun ekranda parmak izi algılayıcısı ile gelmeyeceği açıklandı. Eminiz ki birçoğunuz, neden Vivo gibi markaların sunduğu bu özelliğe Samsung’un amiral gemilerinde yer vermemesini merak ediyor.

MWC 2018'de AndroidPIT'e konuşan Samsung Ürün Portföyü ve Ticari Strateji Direktörü Notton, bunun nedenini açıkladı. Çünkü Samsung, piyasaya sunmadan önce teknolojiyi mükemmelleştirmek istiyor. Notton'a göre Samsung, hayal kırıklıklarına neden olabilecek özelliklerin, piyasaya sunulmadan önce düzgün çalışıp çalışmadığından yüzde 100 emin olmak istiyor. Bu yüzden de iyice geliştirmeden bu özelliği son kullanıcıya sunmak istemiyor.

Galaxy S9 neden bu özellik ile gelmedi? - Resim : 1

Notton'un söylediğine göre Samsung, gelecekteki telefonlarında bu özelliği sunmayı planlıyor ve hala teknolojinin üzerinde çalışıyor. Geçen ay çıkan bir söylenti, Ağustos ayında tanıtılması beklenen Galaxy Note 9'un bile bu teknolojiyi içeremeyebileceğini söyledi. Buna göre Samsung, ekran altı parmak izi tarayıcı özelliğine sahip akıllı telefonlarını 2019'da piyasaya sürebilir.

Röportajda ayrıca Notton, Samsung'un kullanıcılarını dinlediğini ve parmak izi sensörünü daha erişilebilir bir yere taşıdığını söyledi. Notton’a göre önceki yeni modellerinde parmak izi okuyucu öncekilerine göre daha hızlı çalışıyor.