Mobil

HiAssistant, Huawei'nin Siri'ye cevabı olabilir

Huawei de kendi sesli asistanını geliştiriyor ve Siri'ye rakip olarak HiAssistant'ı getiriyor.

Huawei'nin dijital asistanı HiAssistant!

Dijital asistan dünyası biraz parçalanmış durumda ve birçok şirket, başkasının asistanı yerine kendi asistanını geliştirmek için çabalıyor. Örneğin Google'ın Google Asistanı, Apple'ın Siri, Microsoft'un Cortana, Amazon'un Alexa, Samsung'un Bixby ve benzeri asistanlar mevcut.

Şimdi de Huawei, HiAssistant ile asistan dünyasına bir yenisini hazırlıyor gibi görünüyor. En azından, XDA'daki geliştiricilerinin, Android 8.1 Oreo tabanlı Huawei'nin Mate 10 EMUI 8.1'den sızdırdığı yazılım dosyaları bunu gösteriyor. Bununla birlikte, bu yazılım işletim sisteminin Çin versiyonuna dayanmakta ve bu durum, Huawei'nin HiAssistant'ın Çin'e özgü olabileceğini düşündürüyor.

HiAssistant, Huawei'nin Siri'ye cevabı olabilir - Resim : 1Bulgularına dayanarak, HiAssistant'ın doğal dil anlama yeteneklerine sahip olacağı düşünülüyor. Bunun anlamı ise kullanıcılar cümleler halinde konuşmadan kelime bazlı konuşarak sanal asistanın daha doğal bir şekilde söyleneni anlamasını sağlıyor.

Sızıntı ayrıca, HiAssistant'ın Çin'deki popüler uygulamalar olan QQ ve WeChat gibi mevcut bazı uygulamalara bağlanacağını da ortaya koyuyor. Bakalım Huawei, bu ay sonu düzenleyeceği Huawei P20 tanıtımında bu asistanını da duyuracak mı?

Yorumlar
Emir
Huawei mate 10 lite hiasistan bulunuyormu
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.