Mobil

Galaxy S9 ve Galaxy S8 ekran karşılaştırması

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ ekranı Galaxy S8 ve Galaxy S8+ ekranına karşı.


Samsung’un geçen yılki amiral gemisi Galaxy S8'in ön tarafı çok beğenildi, ancak kısım parmak izi tarayıcı yerleşimi nedeniyle oldukça eleştiri aldı. Bu nedenle Samsung, sıradaki amiral gemisi telefonu Galaxy S9’un arka tarafında değişiklik yapacak.

Herhangi bir değişiklik olmadığını gösteren CAD şematiklerini gördük ve ama ekranın gövde oranının değişip değişmeyeceği merak konusuydu. Belki de bir telefon için en önemli metrik ekran gövde oranı değil ancak, birçoğu için (üreticiler ve kullanıcılar) gurur kaynağıdır.

Aradaki farkı anlamak için Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S8 yanyana getirildi. Bulunan şey, Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+'da ekran gövde oranının biraz daha kötü olacağı yönünde. Her iki telefonun da ekran gövde oranı Galaxy S8 modellerine göre az da olsa düşük görünüyor. Şirket bu konuda çok fazla bir değişiklik sunmayacak. Sızıntılar bunu gösteriyor ancak, resmi tanıtılan cihazın farklı olma ihtimalini unutmayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.