Mobil

Galaxy S9 ve S9 Plus güncellemesi yayınlandı!

Samsung, S9 ve S9 Plus sahipleri için yeni bir güncelleme yayınladı.


Galaxy S9 ve S9 Plus sahipleri, arama konusunda bazı sorunlar yaşıyordu.

Aramaların kesilmesi veya tamamen kapanması gibi sorunların her geçen gün can sıkmaya başlaması durumuna karşı Samsung, yeni bir güncelleme yayınladı.

Rapor edilen bu sorunlar, geçtiğimiz ay Samsung tarafından fark edilmiş ve güncellemeyle çözüleceği açıklanmıştı. Bugünden itibaren Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Avustralya'nın bazı bölgeleri için güncelleme aşamalı olarak yayınlanmaya başladı.

Yayınlanan güncelleme içeriğinde ise sadece ''çağrı stabilitesi iyileştirildi'' ve ''duvar kağıdı kalitesi iyileştirildi'' bilgileri mevcut.

Genel olarak bakıldığında sadece Samsung değil birçok firma güncelleme detaylarında sorunları açıklayan bir bildiriye yer vermemektedir. Aramalardaki bu ve benzeri stabilite sorunları, daha önce bazı S8 ve Note 8 modellerinde de görülmüştü.

Güncelleme sonrası her ne kadar arama kesintisi ortadan kalksada tek sorun bununlada sınırlı değilmiş gibi duruyor. Samsung'a gönderilen bazı raporlara göre S9 ve Plus cihazlarında dokunmatik ekran sorunuda ortada gezen bilgiler arasında.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.