Nasıl Yapılır

Samsung Galaxy S9'da Bixby nasıl kapatılır?

Samsung Galaxy S9 kullancılarını zaman zaman bezdiren Bixby tuşunun nasıl kapatılacağını anlatıyoruz.

Samsung Galaxy S9'da Bixby nasıl kapatılır?

Samsung'un en yeni akıllı telefonu Galaxy S9, birçok yeni özellik ve teknolojiye sahip. Bunlardan biri de Bixby isimli sanal asistan. Sesli olarak kumanda edilebilen bu asistan kullanıcıya birçok imkan sunuyor. Samsung bu teknolojiyi Galaxy S8 akıllı telefon ailesi ile birlikte kullanıma sundu.

Bu yeni asistan Samsung Galaxy S9 modellerinde de bulunuyor. Hatta Samsung bu yeni teknolojiye o kadar güveniyor ki telefonun yan yüzünde özel bir tuş bile yer alıyor. Ancak bu özel tuş zaman zaman sıkıntıya da sebep oluyor. Kullanıcılar tarafından yanlışlıkla basıldığında aktif olan Bixby gereksiz zaman kaybına da sebep olabiliyor.

Bixby nasıl kapatılır?

Bu sıkıntıyı fark eden Samsung, şimdilik Türkçe desteği olmayan bu tuşu kapatmanın bir yolunu da kullanıcılara sunuyor. Bu işlem yaptığınızda telefonun yan yüzünde bulunan tuşa bassanız bile herhangi bir aksiyon alınmıyor. İşte adım adım Bixby tuşunu nasıl kapatırız:

  • İlk olarak ana ekranın sol kenarını sağa doğru kaydırarak Bixby'yi açıyoruz.
  • Burada ayarlar simgesine (sağ üst köşede çark simgesi) dokunuyoruz.
  • Buraya dokunduuğumuzda yeni bir menü geliyor. Burada “Bixby tuşu, Bixby tuşuna bastığınızda Bixby Home'u açar“ ifadesinin yanında yer alan butonu aktifliğini kapatırsanız Bixby tuşu da kapanmış oluyor.

Eğer sadece bu tuşu değil aynı zamanda Bixby Voice hizmetini de durdurmak isterseniz Ayarlar sayfasında sağ üst köşede yer alan üst üste 3 noktaya tıklamanız ve buradan Ayarlar'a girmeniz yeterli olacak. Ayarlara girdiğinizde yapmanız gereken tek şey Bixby Voice menüsünün yanındaki butonun aktifliğini kapatmak.

Bu işlemlerin tersini yaparak hem Bixby tuşunu hem de Voice özelliğini kapatabiliyorsunuz. Bu işlem önemli zira bazı kullanıcılar sadece İngilizce desteği veren bu hizmetin kullanmak istemeyebiliyor. Bu yöntemi izleyerek siz de Samsung Galaxy S9 telefonunuzda Bixby tuşunu kapatabilirsiniz.

Bixby nedir?

Samsung tarafından geliştirilen sanal asistan Bixby telefonun birçok ayarını kullanıcının komutları ile kullanabiliyor. Telefon araması yapmaktan çeviri yapmaya kadar birçok işlem yapabilen Bixby şimdilik Türkçe desteği veremiyor. Ancak İngilizce kullanımda başarılı sonuçlar verdiğini söyleyebiliriz. Apple'ın Siri ya da Microsoft'un Cortana'sı gibi bir asistan olan Bixby, firmanın son yıllarda ürettiği üst düzey akıllı telefonlarında yer alıyor.  

Yorumlar
İdris aydoğan
Ingilizce türkçeye çevirmek istiyorum yardımcı olun
Cevapla
Simgenur
Bixby de üç nokta yoksa nasıl kapanır
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.