Mobil

Galaxy Z Flip uçuk fiyatı ile Türkiye’de başarılı olabilir mi?

Samsung’un katlanabilir ekranlı telefonu Galaxy Z Flip 13.500 TL’lik uçuk fiyatı ile ülkemizde ne kadar satacak?

Galaxy Z Flip uçuk fiyatı ile Türkiye’de başarılı olabilir mi?

Teknoloji tutkunlarının merakla beklediği Samsung etkinliği geçtiğimiz gece gerçekleşti. Etkinlikte beklenildiği üzere yeni S modelleri ve Güney Koreli şirketin 2. katlanabilir ekranlı modeli Galaxy Z Flip tanıtıldı.

Aslında tanıtımdan çok öncesinden telefonlara dair tüm detaylar sızdırılmıştı. Fakat yine de fiyat tarafında bazı ikilemler mevcuttu. Nitekim etkinlik sonrasında yeni S modelleriyle birlikte Galaxy Z Flip Türkiye fiyatı da ortaya çıktı.

Samsung etkinlikte tanıttığı tüm modelleri dün gece itibariyle kendi internet adresi üzerinden ön siparişe sundu.

Ön siparişe sunulan modeller arasında en çok dikkat çekei ise 13.500 TL’lik fiyatıyla Galaxy Z Flip oldu. Yurt dışı fiyatı 1380 dolar olarak lanse edilen modelin ülkemizdeki satış fiyatının 13.500 TL olması tepki çekti.

Şu anda ülkemizde 1 dolar yaklaşık olarak 6TL civarında. Basit bir şekilde hesapladığımız zaman 1380 dolar 8320 TL gibi bir rakama denk düşecektir. Fakat Samsung’un belirlediği Türkiye fiyatı çıkan bu sonucun çok üzerinde. Arada 5.000 TL’den fazla bir fark söz konusu.

Elbette akıllı telefonlar üzerinde ÖTV, KDV ve TRT Payı gibi devlete ödenen vergilerin farkındayız. Fakat bunlara rağmen ABD’de vergiler dahil fiyatı 1380 dolar yani 8230 TL olan bir telefonun ülkemizde 13.500 TL’ye satılacak olması pek de makul görünmüyor.

Aradaki farkın bu kadar fazla olması, telefonu satın almayı düşünenleri farklı adreslere yöneltecektir. Çünkü bu telefonu ABD’den alıp, 2000 TL’ye varan kayıt harcını ödeseniz bile 3000 TL cebinize kalıyor. Dolayısıyla Samsung’un Galaxy Z Flip Türkiye fiyatı için belirlediği bu etiketi tekrardan gözden geçirmesi gerekiyor.

Bu durumu Twitter üzerinden takipçilerimize de sorduk. Peki sizin bu fiyat hakkındaki düşünceniz ne? Dilerseniz anketimize aşağıdan katılabilirsiniz.

Yorumlar
Necmi
Galaxy V neden etmemişler şekil olarakta V yani...
Cevapla
Adınız
Asla asla asla bir telefona bu kadar para vermem markası ne olursa olsun
Cevapla
💠Gakko💠
Şayomi ve Oppo fiyat politikasını düşünecek olursak başarı sağlayacağını düşünmim
Cevapla
Hakan
Patlayan Samsunglardan sonra bile Türkiye'de 10bin liralık telefonlarını alan oldu, Hawaii ve Xioioiomi tenekelere bile 700 lira üzeri para dökenler var, bu millet üçer beşer alır flipflopları da.
Cevapla
Murtaza
Xiaomi ve Huawei teneke mi.Aslan sen git sütünü iç uyu hadi koçum.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.