Mobil

Gazete ve dergileri cepten ücretsiz okuyoruz

Türk Telekom'un e-Dergi uygulaması gazete ve dergileri ücretsiz okumayı sağlıyor. Uygulamanın özellik ve detaylarını kullanarak deneyimledik.

e-Dergi uygulamasını kullandık

Operatörlerin katma değerli servislerinin sayısı her geçen gün giderek artıyor. Bunlardan biri de gazete ve dergi okuma uygulamaları. Türk Telekom'un bu alandaki çalışması olan e-Dergi, iOS ve Android platformlarında kullanılabilen bir uygulama. e-Dergi eğer tarife paketinize dahilse ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Eğer paketinizde yoksa ya da farklı bir operatörden geliyorsanız ayda 13.99 TL karşılığında kullanılabiliyor.

Uygulamada 30'a yakın dergi ve 10'a yakın da gazete var. Dergilerin birçoğunun popüler olduğunu ve geriye doğru bir yıllık arşivlerine de ulaşabildiğinizi belirtelim. Uygulamada okunacak dergi ve gazeteyi indirmek gerekiyor. Gazetelerin boyutları 7 MB'tan başlarken dergilerde bu rakam 20 MB civarında. 30-40 MB boyutunda gazeteler olduğu gibi 150 MB'a kadar çıkan gazete boyutları da bulunuyor. Eğer tarifenizde varsa indirdiğiniz verilerin paketten düşmediğini de belirtelim.

Gazetelerin okunması kolay ve pratik. Parmak hareketi ile yakınlaştırma yapılarak en ince detaylar ve yazılar bile okunabiliyor. Yani yakınlaştırma seviyesi yeterli ve kullanışlı. e-Dergi uygulamasında beğendiğiniz yayınları favorilere ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca indirdiğiniz gazete ve dergileri daha sonra silebiliyorsunuz. Bu sayede telefonunuzda bu dökümanların gereksiz yere işgal etmesinin de önüne geçiyorsunuz. 


BEĞENDİK

  • Tarife kapsamında ücretsiz olması
  • En küçük detay bile okunabiliyor

BEĞENMEDİK

  • Arayüz tasarımı biraz geliştirilebilir
  • Yayın sayısı biraz daha artırılabilir

Gazete ve dergileri cepten ücretsiz okuyoruz - Resim : 1

Uygulama bizden geçer not aldı. Arayüzü biraz geliştirmesi gereken e-Dergi, hem Android hem iOS işletim sistemlerinde kullanılabiliyor.  Uygulama ile ilgili detaylı bilgi ve ücretsiz kullanımın geçerli olduğu tarife bilgilerini Türk Telekom'un e-Dergi internet sayfasında görebilirsiniz. 

Uygulama ile ilgili görüş ve yorum eleştirilerinizi yorum olarak bize iletebilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.