Mobil

Gear 3, SIM kart desteği sunabilir

Samsung'un eylül başında duyurmasını beklediğimiz yeni nesil akıllı saatte SIM kart sürprizi yaşanabilir.

Gear 3, SIM kart desteği sunabilir

Giyilebilir teknolojik cihazlar kategorisine geçtiğimiz yıl eylül ayında Galaxy Note 3'ün yanında lanse edilen Galaxy Gear akıllı saat çözümüyle merhaba diyen Samsung, geride bıraktığımız MWC 2014 etkinliğinde ise Gear ailesini genişleterek Tizen işletim sistemli iki akıllı saatin daha duyurusunu gerçekleştirdi. Sektörde şu an itibariyle iddialı bir konuma yükselen Samsung, Güney Kore'den gelen haberlere göre yılın ikinci yarısında dördüncü Gear modelini duyurmaya hazırlanıyor. Gear 3 olarak isimlendirilmesi beklenen saatin Galaxy Note 4 ile aynı etkinlikte tanıtılması planlanıyor.

1401793294_galaxygear22831624b.jpg

Tizen işletim sistemini bünyesinde barındıracak akıllı saatin daha gelişmiş özelliklerine sahip olması bekleniyor. Geride bıraktığımız haftalarda Samsung'un bir akıllı saat üzerinde çalıştığı ve söz konusu cihazın test süreci için Hindistan'a gönderildiği kimi haberlere konu olmuştu. Sızdırılan bilgilerde ayrıca akıllı saatin SIM kart destekli olduğu görülmüştü. Bu da Gear 3'ün herhangi bir akıllı telefona gerek duymadan arama özelliğine sahip olacağını gösteriyor.

Güney Kore'de sanayi kaynaklarına dayandırılan Gear 3 iddialarının ne derece doğru olduğunu önümüzdeki süreçte karşımıza çıkacak somut bilgiler ortaya koyacaktır. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.