General Mobile GM 24 Pro inceleme

General Mobile’ın yeni cihazı GM 24 Pro’yu sizler için mercek altına aldık. Peki bu telefon temelde bizlere neler sunuyor? İşte yanıtı.

Türkiye’nin akıllı telefon tarafındaki öncü markalarından biri olan General Mobile merakla beklenen yeni modelini satışa sundu. Peki yeni GM modeli bizlere neler sunuyor.

Öncelikle telefonun tasarımıyla başlayalım. GM 24 Pro, hayli şık bir tasarım çizgisine sahip. Köşeli hatlar telefonun agresif yapısını ön plana çıkarıyor. Yan çerçevelerin yanı sıra, alt ve üst çerçeveler de hayli ince bir yapıda karşımıza çıkıyor. Arka tarafta yer alan kamera modülü, dikdörtgen bir ada içerisine yerleştirilmiş. Nitekim bu ada öyle büyük bir çıkıntı şeklinde tasarlanmamış. Dolayısıyla kullanıcıları çok fazla rahatsız etmiyor.

General Mobile GM 24 Pro inceleme - Resim : 1

Teknik özellikler tarafına baktığımızda ilk dikkat çeken unsur telefonun sahip olduğu 256 GB’lık dahili depolama alanı oluyor. Malum genel olarak bu segmentte yer alan modellerde 256GB’lık depolama alanı görmeye alışık değiliz. Dolayısıyla GM 24 Pro’nun dahili depolama alanı ile rakiplerinin önüne geçtiğini söyleyebiliriz.

Gerçek güç, dikkat çekici özellikler

GM 24 Pro’nun kalbinde 8 çekirdekli MediaTek Helio G99 yongası yer alıyor. 6nm’lik üretim sürecine dayanan bu yonga, kullanıcılara rahat bir oyun deneyimi sunuyor. 8GB RAM ile desteklenmiş olan bu yonga setinin, oyun ve görsel uygulamalarda hayli başarılı bir performans sunduğunu söyleyebiliriz.

Telefonda her ne kadar 8GB RAM bulunsa da sanal RAM özelliği sayesinde bu miktarı 16’ya kadar yükseltebiliyorsunuz. Sanal RAM uygulaması dahili depolama alanının bir kısmının RAM olarak kullanılmasına imkan veriyor.

General Mobile GM 24 Pro inceleme - Resim : 2

Telefonun arka yüzüne baktığımızda bizleri 108 MP’lik yapay zeka destekli ana kamera karşılıyor. Bu kameraya 50MP ve 2MP’lik iki kamera daha eşlik ediyor.

Telefonda 5000 mAh’lık ortalamanın üzerinde bir batarya bulunuyor. Ayrıca bu batarya kutudan çıkan 33W’lık hızlı şarj adaptörü ile kısa sürede şarj edilebiliyor.

NFC, ekran altı parmak izi okuyucusu, Bluetooth 5.2 gibi ekstraların da yer aldığı cihaz kutudan çıktığında Android 13 ile çalışıyor.