Samsung Galaxy A25 5G'nin bataryası güvenlik sertifikası aldı

Samsung'un yeni modeli Galaxy A25 5G'nin bataryası, Güney Kore'de güvenlik sertifikası aldı. Bu, cihazın yakın zamanda piyasaya sürüleceğine işaret ediyor.

Samsung Galaxy A25 5G'nin bataryası güvenlik sertifikası aldı

Samsung, Orta Doğu gibi bazı pazarlarda kaybettiği konumu geri kazanmak için bir dizi yeni ve uygun fiyatlı akıllı telefonu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirket, Galaxy A15 5G ve 5G varyantları üzerinde çalışıyor ve ayrıca önümüzdeki yılın başında amiral gemisi telefonunu piyasaya sürmeyi planlıyor. Tüm bunların arasında, Galaxy A25 5G'nin pilinin Güney Kore'nin Güvenlik Sertifikasyon Web Sitesi'nde ortaya çıktığı görüldü.

Model kodu EB-BA256ABS olan pil, web sitesinde fotoğrafıyla birlikte yer aldı ancak kapasite, güç değerlendirmesi gibi detaylar belirtilmedi. Ancak bu sertifikalar, cihazın yakında piyasaya sürüleceğini garanti ediyor. Yeni akıllı telefon, NFC desteğini doğrulayan Singapur'un IMDA'sında da göründü ve birkaç hafta önce TUV Rheinland ve GCF sertifikalarını aldı.

Sızdırılan renderlar sayesinde, cihazın tasarımı resmi destek sayfasının birkaç gün önce yayına girmesiyle ortaya çıktı. Tüm bu sızıntılar ve dedikodulardan yola çıkarak, Galaxy A25 5G'nin 6.5 inçlik Super AMOLED bir ekranla ve 120Hz yenileme hızına sahip olması bekleniyor. Ekranın 1000 nit zirve parlaklık sunması bekleniyor. Cihazın, 5nm sürecinde inşa edilen ve Mali-G68GPU ile eşleştirilen Exynos 1280 Octa-Core SoC ile donatılacağı söyleniyor.

Samsung Galaxy A25 5G'nin bataryası güvenlik sertifikası aldı

Samsung Galaxy A25 5G'nin iki farklı depolama seçeneğiyle piyasaya sürülmesi bekleniyor – 6GB RAM + 128GB depolama ve 8GB RAM + 256GB dahili depolama. Ayrıca, micro SD kart aracılığıyla 1TB'a kadar genişletilebilir depolama seçeneği sunması öngörülüyor.

Arka tarafta, Optik Görüntü Sabitleme desteğine sahip 50MP birincil sensör içeren üçlü kamera sensörüne sahip olması bekleniyor. Ayrıca, 8MP ultra geniş açılı lens ve 2MP makro kamera bulunuyor. Ön tarafta, selfie ve videolar için 13MP bir kamera yer alıyor. Samsung Galaxy A25 5G'nin yan monte parmak izi sensörü, 3.5mm ses jakı, 5000 mAh pil ile 25W hızlı şarj ve daha pek çok özelliğe sahip olması bekleniyor.

Cihazın bu ayın sonunda veya gelecek ayın başlarında piyasaya sürülmesi öngörülüyor.