Mobil

General Mobile GM 5 Plus için Android Oreo ertelendi!

General Mobile, bugün yaptığı açıklamada GM 5 Plus için Android 8.0 Oreo güncellemesini ertelediğini duyurdu. Peki, güncelleme neden ertelendi?

GM 5 Plus için Android 8.0 Oreo ertelendi!

Türkiye'nin Google ile Android One kapsamında ilk anlaşma yapan firma olan General Mobile, 2016 yılında satışa sunduğu GM 5 Plus modeline Oreo güncellemesini vereceğini açıklamıştı.

Android One kapsamında üretilen GM 5 Plus, Google ile yapılan anlaşma gereği 2 yıl boyunca güncelleme alma zorunluluğu vardı. Ancak General Mobile yaşanan aksaklıklardan dolayı güncellemeyi ertelediğini duyurdu.

Instagram gönderisinin altına yapılan "Oreo güncellemesi vermek için güzel bir gün" yorumuna General Mobile cephesinden gelen cevap şöyle oldu;

"Merhabalar, GM 5 Plus modeli için planlanan Android One güncellemesi, son yazılım testlerinin tamamlanmasının ardından en geç 31 Mart 2018’de sunulacaktır. Bu durum, 2017’den önce piyasaya sunulmuş olan cihazların güncelleme sürecinin yeni tarihli cihazlara kıyasla daha uzun süreler gerektirmesinden kaynaklanmıştır. General Mobile olarak tüm zorluklarına rağmen sizlere hızlı ve sorunsuz bir Android deneyimi yaşatmak için aralıksız çalışmaya devam ediyoruz."

General Mobile GM 5 Plus için Android Oreo ertelendi! - Resim : 1

Mart ayında sunulması beklenen güncellemenin ayın sonuna ertelenmesi normal karşılanabilir. Bakalım güncellemeyi yayınlama süreci Nisan ayına sarkacak mı?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.