Spotify, korsan sürümleri engellemeye başladı!

Spotify, uygulamasını Android platformunda yasadışı yollar ile Premium olarak kullananlara artık geçit vermeyecek. Bu kişilerin Spotify hesapları şimdiden askıya alınmaya başlandı.

Spotify, korsan sürümleri engellemeye başladı!

Popüler çevrimiçi müzik servisi Spotify, aylık 14,99 TL'ye milyonlarca şarkıyı müzik tutkunları ile buluşturuyor. Premium servisinden yararlanmayanlar ise reklamlı olarak müzik dinleyebiliyor.

Ancak Spotify'ın Android ve Windows platformunda yasadışı yollar ile servise ücret ödemeden Premium olarak kullanmamak mümküdü. Ta ki bu güne kadar. Spotify, bugün gönderdiği mail ile uygulamasını korsan olarak kullananlara geçit vermeyeceğini açıkladı.

Spotify'ı korsan olarak kullananların hesapları askıya alınmaya başlandı. Eğer hackli bir Spotify uygulaması kullanıyorsanız, hesabınız askıya alınacak. Hesabınızı tekrar aktif olarak kullanmak için ise Play Store'dan resmi Spotify uygulamasını indirmeniz ve giriş yapmanız yeterli olacak.

Spotify, korsan sürümleri engellemeye başladı! - Resim : 1

Eğer tekrar Spotify'ın hackli sürümünü kullanırsanız, hesabınız sonsuza kadar kapatılacak. Spotify'ın hizmetini yasadışı olarak kullananlar için hukuki bir yaptırımda bulunup bulunmayacağı henüz bilinmiyor.