Mobil

General Mobile Instagram sayfasını tamamen sildi

Akıllı telefon üreticisi General Mobile, GM 5 Plus modeline geç verdiği Android 8.0 Oreo güncellemesine tepki gösteren kullanıcılardan dolayı Instagram sayfasını kapattı.

General Mobile Instagram hesabını kapattı

Türkiye'de faaliyet gösteren yerli akıllı telefon markalarından biri olan General Mobile, bir döneme damgasını vuran ve çok satan akıllı telefonlar üretiyor. Firma son dönemde Google ile yaptığı işbirlikleri ve Android One programına dahil olan cihazlarıyla gündeme gelmişti.

Bu programın üyelerinden biri olan GM 5 Plus akıllı telefon, vaad edildiği halde Oreo yani Android 8.0 güncellemesini öncelikli olarak vermeyince kullanıcılardan büyük tepki almış. Sürekli beklemek zorunda olan kullanıcılar markaya karşı sosyal medya üzerinden şikayetlerini iletmeye başlamıştı. Şikayetler üzerine açıklama yapan General Mobile, Nisan ayı başında GM 5 Plus modeline Android 8.0 Oreo güncellemesi vereceğini açıklamıştı. Açıklamalarla tatmin olmayan kullanıcılar bu güncellemenin herkese gelmediğini iddia ederek isyan bayrağını çekmişti.

Konuyla ilgili son haber ise General Mobile'ın Instagram sayfasının kapanmasıyla geldi. Sebebi bilinmemekle beraber markanın Instagram sayfası silindi. https://www.instagram.com/generalmobile/ adresine girmek isteyen kullanıcılar “Üzgünüz, bu sayfaya ulaşılamıyor. Tıkladığın bağlantı bozuk olabilir veya sayfa kaldırılmış olabilir“ uyarısı ile karşılaşıyorlar.

Firmanın Instagram hesabını neden kapıttığı bilinmiyor ancak gelen eleştirel ve hakarete varan yorumlardan dolayı böyle bir adım atıldığı düşünülüyor. Öte yandan General Mobile'ın Twitter hesabı halen aktif ve paylaşımlarda bulunuyor. Ancak orada da kullanıcıların ateş püsküren yorumlarını görmek mümkün. Twitter mesajlarına GM 5 Plus'ın güncelleme alacağı bilgisini vererek dönüş yapan General Mobile, şimdilik bu sosyal ağdaki faaliyetlerine devam ediyor.

Ancak kullanıcılara vaad edilen 'en yeni güncellemeleri siz alacaksınız' sözünün tam olarak tutulmaması ve AndroidOne programına üye olmayan firmaların bile Android 8.0 Oreo işletim sistemi desteği verirken General Mobile'ın bunu verememesi kullanıcılar arasında infiale sebep oluyor. Haber hazırlandığı saatte henüz General Mobile resmi bir açıklama yapmamıştı. Resmi bir açıklama geldiği takdirde onu da yayınlayacağımızı belirtelim.

Güncelleme

Konuyla ilgili bilgi aldığımız General Mobile yetkilileri Instagram hesapları ile ilgili teknik bir sorun olduğunu ve düzeltmek için çalıştıklarını belirttiler. Sorunun ne zaman düzeltileceği ile ilgili net bir bilgi bulunmuyor.  

Yorumlar
Faruk Yıldırım
Kendi ayaklarına siktilar resmen yazık oldu bu projeye kötü itiba bıraktılar
Cevapla
önder topal
adamlar haklı. Madem veremeyeceksiniz güncellemeyi neden cihazı almadan önce şişiriyororsunuz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.