Mobil

George Floyd olaylarından Apple da nasibini aldı! Zarar çok büyük!

Amerika’da silahsız bir şekilde polis tarafından boğularak öldürülen George Floyd için çıkan olaylardan Apple da nasibini aldı. İşte detaylar.


Bir süre önce tüm dünya Amerika’da yaşanan insanlık vahşetine tanıklık etti. Sözde dünyanın en medeni, insan haklarına en çok önem veren ülkesi olan Amerika’da büyük bir insanlık ayıbı yaşandı.

Tamamen silahsız olan George Floyd isimli siyahi bir vatandaş polis tarafından insanların gözleri önünde boğularak öldürüldü. Bu anların sosyal medyada hızlı bir şekilde yayılması insanların, hükümete karşı isyan pozisyonuna geçmesine neden oldu.

Kısa sürede 30 şehre yayılan olaylar hızla büyüdü ve Beyaz Saray önüne kadar sıçradı. Trump tansiyonu düşüreceği yerde ateşi daha da körükleyen açıklamalarıyla tepki topladı.

George Floyd olaylarından Apple da nasibini aldı! Zarar çok büyük!

Amerika adım adım iç savaşa sürüklenirken, çıkan protestolarda Apple da büyük zarar gördü. Özellikle bazı şehirlerde insanlar Apple mağazalarına saldırarak, camları kırdı ve içeride bulunan cihazları alarak kaçtılar.

Kısa süre önce Amerika’daki mağazalarını tekrardan açma kararı alan Apple, muhtemelen bu olaylar sonrasında mağazalarından bazılarını tekrardan kapatma kararı almak zorunda kalacak. Çünkü verilen hasar ciddi anlamda tadilat gerektirecek boyutta.

Amerika’daki olayların kısa sürede bitmesi beklemiyor. Özellikle de Trump’ın yaptığı son açıklamalardan sonra. Muhtemelen önümüzdeki günlerde daha fazla Apple mağazasının soyulduğuna tanıklık edebiliriz. Zira bu kargaşa yağmacılar için bulunmaz bir fırsat.

Bu arada göstericilerin Apple mağazalarının camlarına "For Floyd" yazdıkları da gözlerden kaçmadı. Görünen o ki bu gösteriler Apple'ı büyük zarara sokacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.