Mobil

ABD büyük oynuyor! 7 düvel Huawei karşısında birleşiyor!

ABD sonunda İngiltere'yi ikna etti. İngilizler Huawei ve Çin'i devirmek için 7 düvelle iş birliğine gidecek. İşte detaylar.


Trump hükümetinin Huawei ve Çin'e karşı olan öfkesi bitmek bilmiyor. Gündemi takip edenlerin de bildiği üzere şu aralar ABD ateş yeri gibi. Trump'ın sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar ise olayları iyice doruk noktasına ulaştırdı. Lakin buna rağmen ABD hükümeti Huawei ve Çin ile uğraşmaktan da geri durmuyor.

ABD büyük oynuyor! 7 düvel Huawei karşısında birleşiyor!

Bilindiği üzere ABD uzun bir süredir müttefiklerine Huawei'nin 5G alt yapısını kullanamamaları yönünde telkinde bulunuyordu. Tüm uyarılara karşın İngiltere 5G tarafında Huawei'den vazgeçmeyeceğini açıklamıştı.

Lakin Trump'ın baskıları sonuç getirdi ve İngiltere Huawei'nin 5G tarafındaki gücünü sonlandırmak için yeni bir hamle yaptı. İngiliz hükümeti, ABD'ye 10 ülkenin katılımıyla birlikte yeni bir 5G alt yapı sistemi oluşturmak için öneride bulundu.

İngiltere'nin D10 olarak isimlendirdiği bu grupta ABD, İngiltere, Kanada, Fransa, İtalya, Almanya, Japonya, Güney Kore, Avustralya ve Hindistan yer alıyor. İngiltere ve ABD'nin amacı bu ülkelerin teknoloji alt yapılarını ve birikimlerini birleştirerek Huawei'nin 5G teknolojisine eş değer bir teknoloji geliştirmek.

Bu sayede Huawei'nin 5G alt yapısına da gerek kalmayacak. Şimdi merak edilen Çin ve Huawei'nin bu adım karşısında ne yapacağı.

Görünen o ki Trump ciddi bir şekilde Huawei'yi bitirmeye oynuyor. Amerika iç savaşın eşiğine gelmişken Trump hükümetinin hala Çin ve Huawei ile uğraşması gerçekten enteresan.

Yorumlar
Tuğberk
Süper. Amerikaya tam destek, bıktık bu çinlilerden de onların çakma teknolojilerinden de
Cevapla
Mizahyazarı
Kardeşim sen çakma diyorsun ama büyük telefon üreten firmalar hala çinden mal alıyor adamlar çakma telefonlardan sınıf atladı senin teknoloji onlara bile yetişemedi
Seyfo
Google olmayan telefon çöptur
Cevapla
ercan
google uşağı olup gitmişsin. her zaman alternatif olacak...
Lloyd
"Google olmayan telefon çöptür" diyenin konu hakkındaki bilgisi çöptür veyahut Google fanboy`udur.
Kartal
Ulan bu huawei ne kadar büyükmüş. Koskoca Amerika işini gücünü bırakmış, onunla uğraşıyor.
Cevapla
Emir Bilal Muhammed
İllede yerli, illede milli, biz bize yeteriz, başkasından bize hayır gelmez, ha Huawei ha ABD ha Iphone, ha Samsung, teklojisi bize ait olmayan her ürün bize çevrilen bir silahtır, kendi teknolojisini gelştiremeyen ülkelerin bağımsızlığından söz etmek mümkün değildir
Cevapla
Hakan
Aynisini tum cin markalarina bekliyoruz, uygur katillerine, cin virusu, dunyanin kanser hucresinin markalari tez zamanda piyasadan silinmeli.
Cevapla
Tolga
Diyorsun ki Amerika müslümanları katletmiyor sütten çıkmış ak kaşık herşeyi Çin yapıyor ama diyerleri melaike Allah akıl fikir versin size
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.