Gerçek Dinozor dişlerinden yapılmış iPhone 13 tanıtıldı!

Farklı ve iddialı tasarımlarıyla öne çıkan Caviar, iPhone 13 Pro için gerçek dinozor dişleri içeren bir koleksiyon tasarladı. İşte harika tasarımlar!

Gerçek Dinozor dişlerinden yapılmış iPhone 13 tanıtıldı!

Apple, bir süre önce ortaya çıkan çip krizinden nasibini aldı. Üretimde bazı sorunlar yaşayan şirket, iPad ve iPhone üretimini biraz azaltmak zorunda kalmıştı. Neyse ki, şirket nispeten de olsa zorluklardan kurtuldu ve iPhone 13, 13 Pro ve 13 Pro Max'in üretimine kaldığı yerden devam ediyor.

Stok sorunlarının azalmasının ardından farklı iPhone tasarımlarıyla dikkat çeken Caviar, yeni ürünlerini tanıtmaya başladı. Şirket son gönderisinde, şimdiye kadar gördüklerinizi unutturacak gerçek dinozor dişlerinden yapılmış özel olarak tasarlanmış iPhone 13 modellerini tanıttı.

Özel olarak tasarlanmış iPhone 13 Pro nefes kesti!

Gerçek Dinozor dişlerinden yapılmış iPhone 13 tanıtıldı! - Resim : 1

Değerli taşlar ve nadir malzemeler kullanan Caviar, popüler telefon modellerini belirli müşteriler için yeniden tasarlıyor. Şimdiye kadar en çok dikkat çekenler şüphesiz iPhone 11 Pro Titanic Edition, 12 Pro Warrior Collection. Şimdi, şirket 13 Pro için 3 farklı tasarım yayınladı.

Koleksiyon adını Antik Yunanca canavar anlamına gelen "teras" kelimesinden almaktadır. Serinin en dikkat çeken ürünleri Tyrannophone, Monsterphone ve Teradiamond oldu. 

Tyrannophone özellikleri ve fiyatı

Gerçek Dinozor dişlerinden yapılmış iPhone 13 tanıtıldı! - Resim : 2

İPhone 13 Pro Tyrannophone dinozordan ilham alan T-Rex yıllar önce dünyayı yönetenlerden biri. Siyah PVD kaplamalı titanyumdan üretilen telefonun üzerinde 3D dinozor kafası bulunuyor. Canavarın gözü saf kehribardan yapılmış, altın parçaları 24 ayar altın ve en önemli kısmı, 3D dinozorun üst dişlerinden biri olan Tyrannosaurus'tan gerçek bir diş kullanılmış.

80 milyon yıllıkbir dinozor dişi taşıyan bu nadir tasarım sadece 7 parça halinde üretilecek. 1 TB depolama alanı ile gelen bu sınırlı sayıda üretilen iPhone 13 Pro'nun fiyatı 8.610 Dolar olacak. 13 Pro Max'i seçmek isteyenler 9.150 Dolar ödemek zorunda.

Monsterphone özellikleri ve fiyatı

Gerçek Dinozor dişlerinden yapılmış iPhone 13 tanıtıldı! - Resim : 3

Caviar'ın Monsterphone tasarımı ise sertleştirilmiş uçak sınıfı PVD kaplı siyah titanyumdan oluşuyor. Tasarımın bir avcının pençe izlerine benzeyen kırmızı kısımları darbeye dayanıklı kompozit malzemeden yapılmış. Şirket bu modelden sadece 99 adet üretti. Fiyatı, iPhone 13 Pro için 7,760 Dolar ve iPhone 13 Pro Max 8.300 Dolar.

Teradiamond özellikleri ve fiyatı

Gerçek Dinozor dişlerinden yapılmış iPhone 13 tanıtıldı! - Resim : 4

Teras kelimesi canavar anlamından başka bir anlama sahip. Aslında sık sık duyduğumuz Terabayt kelimesi buradan geliyor. Bu nedenle, iPhone 13 Pro'nun 1 TB belleğe sahip bu tasarımına Teradiamond deniyor. Aynı zamanda Apple tarihindeki en yüksek belleğe sahip telefon.

Teradiamond, 1.028 elmas ve 128 yakut ile çivilenmiş lüks bir uçak, sertleştirilmiş titanyum kasaya sahip. Binden fazla değerli mücevher taşıyan bu tasarımın yanına bir model numarası da kazınmış. Teradiamond'un sadece 18 adet üretilecek ve iPhone 13 Pro için 49.240 Dolar ve iPhone 13 Pro Max için 59.700 Dolar fiyat belirlenmiş.