Mobil

Gizlenebilir kameralı Huawei P Smart Z ortaya çıktı

Sızan bazı görsellere göre Çinli teknoloji firması, gizlenebilir kameralı yeni cep telefonu modeli Huawei P Smart Z üzerinde çalışıyor.

Gizlenebilir kameralı Huawei P Smart Z ortaya çıktı

Cep telefonu üreticilerinin ekran gövde oranını büyütmek için yaptıkları en önemli hamlelerden biri kameraları gizlemek. Samsung gibi bazı üreticiler bu kameraları ekranın içine alırken bazıları da döndürülebilir ya da sürgülü kapaklarla bu kameraları gizliyor. Bir diğer yöntem ise basıldığında çıkan ve telefonun üst yan yüzüne entegre edilen kameralar. Anlaşılan Huawei de bu tarz bir kamera üzerinde çalışıyor.

Gizlenebilir kameralı Huawei P Smart Z ortaya çıktı

İntertene düşen fotoğraflara bakacak olursak Huawei bu tarz bir cep telefonu üzerinde çalışıyor. İsminin Huawei P Smart Z olması beklenen yeni modelin 6.59 inçlik büyük bir ekranı ve bu ekranın çözünürlüğünün Full HD+ olacağı tahmin ediliyor. Telefonun ön kamerası yukarıda da bahsettiğimiz gibi üst yan yüzde bulunacak ve gizlenebilir bir mekanizmaya sahip olacak. 16 MP çözünürlüğünde olacak bu kameranın diyafram açıklığı ise f/2.0 olacak.

Telefonun arkasında ise dual kamera olduğu görülüyor. Bu kameraların 16 + 2 MP olacağı ve ikinci kameranın alan derinliği için kullanılacağı düşünülüyor. Telefonda Kirin 710 işlemcisi, 4 GB RAM, 64 GB depolama ve 4000 mAh büyüklüğünde bir pil olması beklentiler arasında yer alıyor.

İnternete düşen Huawei P Smart Z fotoğraflarının gerçekliği şüpheli. Ancak ateş olmayan yerden duman çıkmaz diyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.