Mobil

Gizli Xiaomi temaları nasıl yüklenir?

Xiaomi telefonlarda yer alan tema özelliği çok seviliyor. Peki, Türkiye'ye sunulmayan gizli Xiaomi temaları nasıl yükleniyor? Bu rehberimizde adım adım anlatıyoruz.

Gizli Xiaomi temaları nasıl yüklenir?

Çinli teknoloji devi Xiaomi, MIUI arayüzünde tema desteğine yer vermesi ile kullanıcıların gönlünü çalmıştı. Telefonun boot ekranından tutun da bildirim merkezine kadar her şeyi kişiselleştirebileceğiniz bu temalar maalesef ki Türkiye'de oldukça kısıtlı. Peki, Türkiye'ye sunulmayan gizli Xiaomi temaları nasıl yükleniyor? Bu rehberimizde adım adım anlatıyoruz.

Gizli Xiaomi temaları nasıl yüklenir?

Xiaomi, tema oluşturucularına temalarını yüklemeleri için opsiyonlar sunuyor. Bu opsiyonlar arasında bölge de yer alıyor. Çoğu tema üreticisi Hindistan veya Çin bölgesinde yaşadığı için özel temalarını bu bölgeler ile kısıtlıyor. Bunu aşmanın çok kolay bir yolu var.

Xiaomi tema

Xiaomi telefonunuzdan; Ayarlar>Ek Ayarlar>Bölge bölümünden bölgenizi Hindistan yapmanız yeterli oluyor. Bölge seçimini yaptıktan sonra Tema uygulamasını açtığınızda; Türkiye'de kullanıma sunulmayan binlerce temanın olduğunu göreceksiniz. Dilediğiniz gibi bu temaları indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Size tavsiyemiz beğendiğiniz temayı indirdikten sonra yine Ayarlar>Ek Ayarlar>Bölge bölümünden bölgenizi Türkiye olarak değiştirmeniz yönünde olacak. Aksi durumda bölgesel olarak sunulan ve Türkçe dil desteği olmayan güncellemeleri yükleyebilirsiniz. Xiaomi'nin bölge kilidini ilerleyen dönemde kaldırmasını bekliyoruz. 

Xiaomi telefonlara MTZ. uzantılı temalar da yüklenebiliyor. Ancak bu temaları yüklemeden önce çok dikkatli olmanız gerekiyor. Eğer tema MIUI sürümünüz ile uyumlu değilse bir takım sorunlar yaşayabilirsiniz. Özellikle boot ekranında bu yüzden takılan çok telefon var. İnternetten 3. parti geliştiricilerin ürettiği MTZ. temaları yüklemeden önce mutlaka açıklamalarını okumanızı tavsiye ediyoruz.

Yorumlar
Bahadır Ömer Hamamcıoğlu
Ceplerinizde var olan siz kullanıcılara yetmiyor değil mi? Hep daha fazlasını istiyorsunuz.
Cevapla
Anonymous
mtzfile.pw ile bütün temaları bulabilirsiniz.
Cevapla
Onur
Ben bulamadım yardımcı olur musunuz ayarlardan
Cevapla
Suskun
Biride böyle bişeyde bilmediğim bişey paylaşsa keşke
Cevapla
Emir
Her telefon icin deil di mi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.