Mobil

Gmail artık daha güvenli

Google, mobil platformdaki Gmail uygulamasını güncelleyerek daha güvenli hale getirdi. Gmail güncellemesi ile gelen yenilik haberimizde.


Bu hafta başlarında Google, Gmail üzerinde bazı kimlik avı önleme filtrelerini güncelledi. Bu filtreler sayesinde uyarılar gösterilecek ve kullanıcıların kötü amaçlı web sitelerine maruz kalmasını önlenecek. Güncellenmiş sistem bugün Android cihazlarda kullanıma sunuldu.

Google, bu eklemenin sizi daha güvenli tutması gerektiğini söyleyen bir blog yayınında yeni kimlik avı önleme tedbirinden bahsetti. Gmail'deki şüpheli bir bağlantıyı tıkladığınızda, web sitesi şu an için bir pop-up uyarısı çıkaracaktır:

"Ziyaret etmeye çalıştığınız site, finansal, kişisel veya diğer hassas bilgileri ifşa etmenizi amaçlayan, sahtekarlık olarak nitelendirildi."

1493965137_1493962593saferlinksingmailonandroid.jpg

Kullanıcılar bu sistemde bazı yanlış filtrelemeler olabileceği için güvenlik ihlalini kabul ederek bağlantıyı ziyaret edebilecekler. Şu anda kademe kademe kullanıma sunulan yeni özellik, kullanıcıları Google Dokümanlar bağlantısı gibi görünen bilgi ifşa eden kimlik avı dolandırıcılığından koruyor.

Gmail'in yeni özelliğini kullanmak için Google Play Store'dan uygulamayı güncellemeniz yeterli olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.