Mobil

Gnctrkcll'lilerin seçimi başlıyor!

Gnçtrkcll’de geçen yıl hayata geçirilen “yönetimi gençlere devretme” süreci, bu defa meydanlara taşındı.

Gnctrkcll'lilerin seçimi başlıyor!

Facebook üzerinden başvuran 2 binin üzerindeki aday arasında en fazla puanı alan 15 genç,  Model grubunun konser verdiği etkinlik sırasında “seçmenleri” ile bir araya geldi. 19 Mayıs Gençlik Bayramı’na kadar seçim yarışını sürdürecek adaylar, üniversitelerde kurulacak kürsülerden vaatlerini anlatarak oy toplamaya çalışacak.

Türkiye’nin en büyük gençlik kulübü gnçtrkcll, “gençleri en iyi gençler anlar” yaklaşımıyla geçen yıl uygulamaya başladığı temsilcilik sistemini bir adım öteye taşıyor ve bu sene meydanlarda sürdürülecek seçim süreciyle “Türkiye’nin gençlik seçimleri”ni gerçekleştiriyor.

Sosyal medya üzerinden yürütülen ön seçim döneminin en başarılı 15 adayı, İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde gerçekleştirilen ve gençlerin gözdelerinden Model grubunun da konser verdiği bir etkinlik ile gençlerle buluştu. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda sona erecek seçim süreciyle belirlenecek 5 temsilci, gnçtrkcll'in tarife, teknoloji, kariyer, etkinlik ve alışveriş kategorilerindeki projelerde söz sahibi olacak.

1367659738_secimbayragi-01.png

Sevilengül: “Direksiyonu gençlere emanet ettik, biz yan koltuğun keyfini sürüyoruz”

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, konuyla ilgili açıklamasında “Geçen yıl ‘gençleri en iyi gençler anlar’ diyerek, milyonlarca üyesiyle Türkiye’nin en büyük gençlik kulübü olan gnçtrkcll’de temsilcilik uygulamasını başlattık. Geçen bir yıl içinde 5 temsilcimiz çok başarılı işlere imza attılar. Onlarla birlikte hayata geçirdiğimiz projelere gençler yoğun ilgi gösterdi ve projelerden yararlanma sayısı 2.4 milyona ulaştı. Örneğin, Tarifeler Temsilcimiz Tarık’ın fikri olan ‘Ben Yaptım’ paketi, beklenenin üzerinde ilgi gördü. Bütün bunlar geçen yıl başlattığımız ‘yönetimi gençlere devretme’ yaklaşımının ne kadar doğru olduğunu gösterdi. Direksiyonu gençlere emanet edince, biz yan koltuğun keyfini sürüyoruz. Şimdi bu başarılı sonuçları yeni temsilcilerimizle daha da ileriye taşımak istiyoruz. Yeni seçim dönemini nisan ayı içinde sosyal medya üzerinden başlattık. En başarılı 15 adayı belirledik. Bundan sonraki aşama ise gerçek bir seçim havasında geçecek. Adaylarımız fiziksel ortamlarda gençlerle bir araya gelerek vaatlerini paylaşacak. Gerek seçim süreci, gerekse sonrasında yönetimde oynayacakları aktif rol, gençlerimiz için geleceklerine katkıda bulunacak, çok önemli bir deneyim olacak. Kazananlar, gençlerin bayramı olan 19 Mayıs tarihinde açıklanacak” şeklinde konuştu.

1367659756_gnctrkcll.jpg

2 bin aday önce sosyal medyada yarıştı

Yeni gnçtrkcll temsilcilerinin seçim süreci, yine ilk olarak sosyal medya üzerinde başladı. Facebook ve gnctrkcll.com üzerindeki “Sıra Sende” uygulaması aracılığıyla 2 binin üzerinde genç, temsilci adayı olmak için başvurdu. Adaylık için tek kriter, 18-25 yaş aralığında bulunmak, başvurulan konu hakkında fikir sahibi olmak ve sosyal bir yaşam tarzı sürmek oldu. “Yaşıtlarımı en iyi ben temsil ederim” diyen gençler, Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn, Foursquare ve blog hesaplarının analizlerini ve webcam aracılığıyla oluşturdukları kısa röportajları içeren video CV’ler ile ilk 15 arasına girmek için sıkı bir yarış içine girdi.

En fazla başvuru Tarifeler Temsilciliği için gelirken, gençlerin sosyal medya üzerinden verdiği destek ve değerlendirmeleri sonucunda her kategori için en başarılı 3 aday ve toplamda 15 aday finale kaldı.

15 aday için 15 gün sürecek seçim yarışı başladı

Seçimin, meydanlarda sürecek ikinci aşaması, İTÜ Ayazağa Kampüsü’ndeki Model konseri ile başladı. Konser öncesinde seçim otobüsü üzerinde gençlerle bir araya gelen adaylar, önümüzdeki dönemde gerçek seçimlerde olduğu gibi, “seçmenleri” olan gençlerin yoğun olduğu yerler ve üniversite kampüslerine kurulacak kürsülerde vaatlerini anlatarak oy toplamaya çalışacak. Adaylar aynı zamanda kendilerine verilen görevleri en başarılı şekilde tamamlamak için birbiriyle yarışacak.

Gençlerin yönetiminde 1 yılın bilançosu

  • Temsilciler, hem kendi çevrelerindeki gençlerin hem de milyonlarca gnçtrkcll’linin isteklerini dinledi ve bunları toparlayarak projelendirdi. Bunun için gençlerle facebook/gnctrkcll sayfası üzerinden karşılıklı yazıştıkları gibi, birçok etkinlikte temsil ettikleri gençlerle bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundular.
  • Alışveriş, Etkinlik, Kariyer, Teknoloji temsilcileriyle birlikte gençlerin ilgisini çeken projeler gerçekleştirildi. Gençler bu projelerden 2012 boyunca 2,4 milyon kez faydalandı.
  • Seçilen temsilcileri gnçtrkcll’in reklam yüzü oldu.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.