Mobil

Göbeklitepe gizemli olaylara ev sahipliği yapmaya devam ediyor

Göbeklitepe yakınlarında görünen ve monolit benzeri blok bugün esrarengiz bir şekilde kayboldu. Peki, bu blok da neyin nesiydi? İşte detaylar.

Göbeklitepe gizemli olaylara ev sahipliği yapmaya devam ediyor

Şanlıurfa/Göbeklitepe'te bundan yaklaşık 5 gün önce ilginç bir şekilde monolit benzeri bir blok ortaya çıkarılmıştı. Göktürk alfabesi ile üzerinde “Gökyüzüne bak Ay'ı gör” ifadesi yer alan bu blok bugün ilginç bir şekilde ortadan kayboldu. 

Göbeklitepe yakınlarında görünen blok esrarengiz bir şekilde kayboldu

Göbeklitepe'teki kaybolan blok hakkında henüz yetkililer tarafından açıklama yapılmadı. Netflix'in fantastik dizisi Atiye'nin de işlendiği ve bir takım doğaüstü olaylara ev sahipliği yaptığı düşünülen Göbeklitepe'ten bu bloğun kaybolması ise yerel halkı korkuttu.

12 bin yıllık geçmişe sahip olan Göbeklitepe için 'tarihin sıfır noktası benzetmesi yapılır. Yıllardır sırrı çözülemeyen Göbeklitepe, 1963 yılında İstanbul Üniversitesi ve Chicago Üniversitesi'nce yürütülen “Güneydoğu Anadolu Tarih öncesi Araştırmaları Projesi” yüzey araştırmaları sırasında bulundu.

göbeklitepe

1963'ten bu zamana kadar zaman zaman efsanelere konu olan Göbeklitepe'nin sırrının daha uzun süreler çözülemeyeceği söyleniyor. Hatta bir rivayete göre bu tepe uzaylılar tarafından yapılmış. Bu tabii ki de şehir efsanesinden başka bir şey değil.

Tahminlere göre ortadan bir anda kaybolan blok araştırmacılar tarafından daha güvenli bir yere incelemek için alınmış olabilir. Bu konuyla ilgili önümüzdeki günlerde yetkililerden kesinlikle açıklama gelecektir.

Yorumlar
Cemşiddd
Ne uzaylısı netflix belgesel çekiyor onlar yapıyor bu monoliti 😁
Cevapla
Ramazan
Şimdi size desemki yaşadığımız dun yada bile farklı yaşamlar var ama biz goremiyoruz veya gidilen mars, ay veya diyer yorungedeki gezegenler. Peki neden goremiyoruz cok basıt,bir online oyun düşünun aynı harıtada veya bölgede binlerce kişi oynuyor ama sadece oyunun kendi formatıyla karşına cıkanları görmuyorsun........... aklıma gelen oyun ( world of tanks)
Cevapla
Dr. Selçuk Ateş
Bu yazı sizede bir yerden tanıdık gelmiyormu
Cevapla
Dik dur eğilme bu millet seninle
uzaylılar cidden var ama 2100den sonra gelebilecek teknolojiye ulaşacaklar bu din kitaplarında da vardır bakınız yecüc mecüc
Cevapla
Yasus
Yecuc mecuc gökyüzünden değil yer altından çıkacak
abdurrahim
Uzaylılar var ben muhattap oldum inanmak istemezseniz saygı duyarim ama inanın var görüntüleri vardı sildim beni deli diye hastaneye yatıracaklardi inan
Cevapla
Mt34
Çalınmıştır ooo
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.