Mobil

Turkcell yeni özelliği ile müşterilerini düşünüyor

Turkcell, Dijital Güvenlik Servisi servisini duyurdu. Güvenlik konusunda hassas olanlar için bulunmaz bir nimet olan Turkcell Dijital Güvenlik Servisi'nin tüm detayları burada.

Turkcell yeni özelliği ile müşterilerini düşünüyor

Türkiye'nin operatör devi Turkcell, internet ortamında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı geliştirdiği Dijital Güvenlik Servisi ile koruma sağlamaya devam ediyor.

Turkcell Dijital Güvenlik Servisi nedir?

Dijital Güvenlik Servisi, dolandırıcılık amacıyla açılan ve özellikle ‘oltalama’ olarak bilinen, e-ticaret veya banka gibi kuruluşların internet sitelerinin kopyalarını oluşturarak kullanıcıların kredi kartı ve hesap şifrelerini ele geçirmeye çalışan sitelere yönelik koruma sağlıyor.

Dijital Güvenlik Servisi ayrıca kullanıcıların e-posta, sosyal medya hesabı, web siteleri ve çeşitli uygulamalarda kullandıkları şifrelere karşı sızıntı taraması yapmasının yanı sıra geçmişte ya da anlık olarak yapılan şifre ele geçirme girişimlerinde de SMS ve e-posta ile uyarıyor.

Dijital Güvenlik Servisi

İnternet ortamında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı alınabilecek önemlerden de bahseden Tansuğ, “Özellikle bireysel müşterilerimiz cep telefonlarına mutlaka güvenli bir şifre koymalı ve internet bağlantılarını bilmedikleri cihazlarla ya da topluluklara açık ağlarla paylaşmamalılar. Tanımadıkları adreslerden dolandırıcılık amaçlı gelen mail ve mesajlara itibar etmemeli ve internet üzerinden kullanıcı bilgilerini verdikleri web sitelerinin güvenilirliğinden emin olmalılar." diyor.

Nasıl üye olunur?

Turkcell Dijital Güvenlik Servisine üye olmak isteyen Turkcell kullanıcılarının GUVENLIK yazıp 2200’a SMS göndermeleri yeterli oluyor.

Yorumlar
Hsn
Turkcell=Kazıkcell
Cevapla
Yasus
Türkcel zenginler hattı bizler asgari ücretle çalışıp para kazanıyoruz öbür hatlara göre 3 kat daha fazla pahalı aynı işi yapıyor
Cevapla
Kırmızı Şapkalı Adam
Servisin ücretli olduğu bilgisini neden vermediniz? Ayrıca Turkcell kullanıcıyı düşünüyor olsa bu servisi ücretli yapmaz bütün kullanıcılarına sunardı. Turkcell'in hayırlı bir iş yaptığı nerede görülmüş sizin paranızı almadan parmağını kıpırdatmaz.
Cevapla
💎G@kko💎
Turksel yerli ve milli olduğu için desteklenmesi gerek diyem düşünim
Cevapla
DANİEL DALMAÇYALİ ITALIAN 101
BOŞUNA BU İŞLERLE UĞRAŞMASIN, ÇÜNKÜ HUAWEI, XİAOMİ VE REALME'DEN SONRA BU KALLEŞ TURKCELL VE TÜRK TELEKOM'U YERİN DİBİNE BATIRACAĞIM. ARTIK TEKNOLOJİ ZİRVESİNDE APPLE VE HONOR KRALL OLACAK, OPERATÖR ZİRVESİNDE VODAFONE TR KRALL OLACAK. BU KALLEŞ TURKCELL, KALLEŞ TÜRK TELEKOM, KALLEŞ XİAOMİ, KALLEŞ REALME, KALLEŞ HUAWEI BUNU GÖREMEDEN BATIP İFLAS EDECEK VE BU BENİM SAYEMDE OLACAK, BU 5 ŞEREFSİZ MARKAYI YERİN DİBİNE BATIRIP İFLAS ETTİRECEĞİM.
Cevapla
Yanlız kurt
Gardaş gece üstün açık yatiyon heral dikkat mazallah
Öylesine
Vay arkadaş seni acil tespit edip hastanede tedavine başlamaları lazım. Hadi milliyetçi bir kişiliğin varda böylesin diyelim. Honor da çin malı. Apple da Amerika nin ne değişiyor. Sana diyecek söz yok gerçekten. Tam bir ruh hastasısın.
spam
Hadi lannn yavas gitt...
Adsız
Sen kımsınnbu kadar guvenıyosun kendıne
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.