Mobil

Google, 8.9-inç ekrana sahip Nexus tablet duyurabilir

7-inçlik Nexus tabletlerden sonra Google, daha iddialı bir ürünle tüketicinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.


7-inç ekrana sahip iki Nexus tableti kullanıcıların beğenisine sunan Google, Android ekosisteminde tablet kategorisinin canlanmasına büyük katkı sağladı. Google'ın 10.1-inçlik Nexus 10 tablet modeli ise ekran boyutunda olsa da gerek kullanıcılardan beklenen ilgiyi göremedi. Yine de Google Play'de bütçe dostu bir fiyattan satılan cihaz büyük ekranlı bir tablet satın almak isteyenler için hala ideal bir seçenek olarak değerlendirilyor. 

Google'ın 2014'te Nexus 7 ve Nexus 10 tabletlerin güncellenmiş versiyonlarını tanıtması beklenedursun,  IHS Technology'nin kıdemli yöneticilerinden Rhoda Alexander yaptığı bir röportajda, Google'ın bu yıl yüksek performanslı 8.9-inç ekran boyutuna sahip yeni bir tablet hazırlığında olduğunu iddia etti. Google'ın doğrudan iPad mini'yi hedef alacak 8-inç ekrana sahip bir tablet hazırladığı uzun süreden beri dillendirilen bir gelişme ancak, 8.9-inçlik bir boyut sürpriz olarak değerlendirilebilir.

1395377215_google-s-nexus-8-9-tablet-to-boast-2k-display-and-299-214-price-432675-2.jpg

300 dolardan yüksek bir fiyatla raflarda olacağı iddia edilen Nexus 8.9, Rhoda Alexander'a göre temmuz ya da ağustos ayında hacimli üretime başlayacak. Resmi tanıtımın ise Nexus 6 ile birlikte sonbaharda gerçekleşmesi bekleniyor.

Nexus tablet üretimi konusunda şu ana kadar Asus ve Samsung'un kapısını çalan Google'ın 8.9-inçlik çözümde HTC'ye anlaşacağı gündemde. Android tablet platformuna bu yıl dönmesini beklediğimiz HTC için yeni bir Nexus tablet iyi bir dönüş olacaktır. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.