Mobil

Google, Android 11 ile video kayıt limitini artıracak!

Google, Android 11 ile video kayıtlarında yaşanan limit problemini ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Google, Android 11 ile video kayıt limitini artıracak!

Google, Android 11 sürümü ile Anroid telefonlarda kullanıcıların yaşadığı büyük problemlerden biri olan video kayıt limiti problemini ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Google, Android 11 ile video kayıt limitini artıracak!

Google, Android işletim sistemine sahip telefon kullanıcılarının yaşadığı büyük problemlerden biri olan video kayıt limiti problemini Android 11 sürümü ile ortadan kaldırmak için çalışmalarını hızlandırdı.

Video kayıt limiti problemini ilk aşamada yükseltmek ve daha sonrasında yeni güncellemeler ile ortadan kaldırmak isteyen Google, Andorid işletim sistemi için sunacağı Android 11 sürümü ile bir çok yeniliği kullanıcılara sunmayı amaçlıyor. Her yeni güncelleştirme ile Google, Android işletim sistemine sahip telefon kullanıcılarına telefonlarını daha etkin kullanabilmeleri için yeni teknolojileri sunuyor. Özellikle performans arttırıcı yenilikleri kullanıcılarına sunan Google, kullanıcılardan gelen geri bildirimleri oldukça önemsiyor.

Android işletim sistemine sahip telefonlarda çekilen bir videonun boyutu maksimum 4 GB olabiliyor. Fakat siz video çekerken bölünmelerin yaşanmaması için telefonunuz videoyu kapatmıyor. Ancak arka planda çektiğiniz video 2 dosya parçası olarak kaydediliyor. Google video dosyasının birden fazla dosya halinde kaydedilmesini engellemek istiyor.

Google video limitini ne kadar yükseltecek?

Android işletim sistemine sahip telefonlarda yaşanan büyük problemlerden biri olan video limit probleminin aşılmasında ilk aşama olarak Google bu limitin 32 GB’a çıkarılmasını hedefliyor. Android 11 ile gelecek yenilikler arasında Google kullanıcılarına video kaydetme limitini 4 GB’dan 32 GB ‘a çıkarmayı hedeflerken, Google yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre  ilerleyen zamanalarda bu limitin tamamen ortadan kaldırılabileceğinin mümkün olduğu söyleniyor.

Yorumlar
💠 GakkoCan 💠
Stabilite açısından inşallah eyi olur
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.