Mobil

Google, Apple'ın iş modelini taklit edecek!

Nexus cihazlar için artık daha agresif davranılacak.

Google, Apple'ın iş modelini taklit edecek!

Google, Nexus projesi için artrık daha agresif bir kampanya yürütecek gibi görünüyor. Uygun fiyatlı Android telefonları daha az gelişmiş pazarlara ulaştırmak için başlayan Nexus Projesi, Nexus 4 ile birlikte yerini "amiral gemisi projesi'ne" bıraktı. Geçen süre içinde Google farklı üreticilerle Nexus çalışması yaptı ve bu projenin tek bir üreticinin tekeline geçmesinin her zaman önüne geçti.

Google, en son Nexus telefonlarını Huawei ve LG'ye yaptırdı. Her iki Nexus telefonun da farklı özellikleri ve farklı kullaıcı portföyü var. Bu telefonların global pazarda satışa sunulmaları ise aynen Motorola'ya yaptırılan Nexus 6'ya benziyor. Google'ın yeni nesil Nexus serisi telefonları "belli" sebeplerden ötürü bir türlü global pazarda satışa sunulamıyor.

1454406181_nexus-6-google-motorola-800-728x364.jpg

Dünyanın en büyük dağıtım ağına sahip üreticilere telefon yaptırtıp bunun global pazarda satışa sunulamasından dolayı Google Apple'ın "iş modelini" takip ederek bundan sonraki Nexus telefonları satışa kendisi sunacak.

HTC'ye yaptırtılacağı söylenen yeni Nexus'un arkasında HTC logosu yerine sadece Google logosunu göreceğimizi söylemek ne kadar yanlış olacak bunu bize zaman gösterecek. Apple'ın reklam konusundaki başarısı ise ortadaki en önemli gerçek. Bakalım Google yeni nesil Nexus için neler planlıyor!
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.