Mobil

Google Asistan Türkçe öğrendi

Google, en kullanışlı uygulamalarından biri olan Google Asistan'a nihayet Türkçe dil desteği vermeye karar verdi.

Google Asistan Türkçe öğrendi

Google’ın en kullanışlı uygulamalarından biri olan Google Asistan, sonunda Türkçe  desteğine kavuşuyor. Birçok dil desteği veren Google Asistan artık bundan böyle Türkçe konuşabilecek.

Google’ın her yıl San Francisco’da düzenlediği dünyanın en büyük geliştirici konferansı bugün başladı. Google Asistan dışında, Google’ın yapay zekâ ile ilgili her türlü çalışmasını paylaşacağı konferans, bu yıl yapay zekâ konusuna da ciddi bir şekilde yer ayıracak.

Google Asistan, hava durumu, navigasyon, restoranlar, arama yapma, konuşarak SMS yollamak, spor müsabakalarının detaylı sonuçları, çeviri hizmeti ve daha aklınıza bile gelmeyecek tonla özelliği içerisinde barındırmakta. Bir diğer getirilen özelliklerinden biri de devamlı konuşma özelliği oldu. Bu sayede asistan konuşmanızın devam edeceğini anlayarak sizi sürekli “Hey Google” veya “OK Google” demekten kurtaracak. 

Google Asistan'a henüz Türkçe dil desteğinin ne zaman geleceği kesinleşmiş değil ancak yakın bir zamanda getirilecek güncelleme ile gelmesi bekleniyor.

Yorumlar
Muzaffer
Denedim , daha öğrenmemiş.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.