Mobil

Google Asistan’ın Türkiye’deki ilk uygulaması: Cbot!

Yapay zeka şirketi Cbot, Google Asistan üzerinden çalışacak ilk bankacılık uygulamasını geliştirdi. İşte detaylar!

Google Asistan’ın Türkiye’deki ilk uygulaması: Cbot!

Türkiye’nin yapay zeka şirketi Cbot, 2018’in son aylarında Türkçe dil desteği eklenen Google Asistan üzerinden çalışacak ilk bankacılık uygulamasını geliştirdi. Türkiye’de de bir ilk olan projenin bankalar ile müşteriler arasındaki etkileşimi yepyeni bir boyuta taşıması bekleniyor.

Google Asistan’ın Türkiye’deki ilk uygulaması: Cbot!

Bu uygulama sayesinde müşteriler bankacılık konusundaki sorularını sesli olarak Google Asistan’a sorarak yapay zekalı chatbottan anında yanıt alabilecekler.

Uygulamayla bir banka müşterisi kredi kartını kaybettiğinde, konut kredisi için bilgi almak istediğinde ya da herhangi bir şubenin telefonuna ihtiyaç duyduğunda bu bilgileri hiçbir menüde gezinmeden, hiçbir yere yazmadan sadece Google Asistan ile konuşarak alabilecek.

Yapay zekanın her türlü ihtiyaca cevap verebilecek kapasitede olduğu bilinciyle ses getiren çalışmalar yaptıklarını ifade eden Cbot Kurucu ve CEO’su Mete Aktaş, Google Asistan üzerinde sadece bankacılık alanında değil e-ticaret gibi pek çok farklı alanda da bu çalışmaları hayata geçirmeye hazırlandıklarını dile getiriyor.

Peki ya siz bu gelişme hakkında ne düşünüyorsunuz? Bankacılığı yapay zekaya taşımak sizce güvenli bir yapı mı? 

Yorumlar
ni
şu an için değil
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.