Mobil

Google Chrome mobil uygulaması aylık 800 milyon aktif kullanıcıya ulaştı

Google Chrome mobil uygulaması aktif kullanıcı sayısını geçtiğimiz yıldan bu yana iki katına çıkardı.


Google’ın popüler tarayıcısı Google Chrome hem masaüstü hem de mobil alandaki popülerliğini artırmaya devam ediyor. Bugün düzenlenen Chrome Dev Summit etkinliğinde Google Chrome mobil uygulamasına ilişkin önemli istatistikler açıklandı.

Google cephesinden yapılan açıklamalara göre Chrome mobil uygulaması aylık 800 milyon aktif kullanıcıya ulaşmış durumda. 800 milyon sayısına Android ve iOS kullanıcıların dahil edildiğini belirtelim. Google söz konusu rakamı geçtiğimiz yıl aylık 400 milyon aktif kullanıcı olarak açıklamıştı. Geçen bir yıldan bu yana Google Chrome mobil uygulaması aktif kullanıcı sayısını iki katına çıkararak önemli bir başarı gerçekleştirdi.

1447798674_1.png

Google Chrome 800 milyon aktif kullanıcıya ulaştı

Kullanıcılara günlük 350 milyondan fazla bildirim gönderimi sağlayan Google Chrome mobil uygulamasının toplam kullanıcı sayısı ise açıklanmadı.

Google Chrome mobil uygulaması özellikle Android tarafında en çok indirilen uygulamalar arasında yer alıyor. Ancak Google’ın özellikle son dönemde Android One programını başlatmasıyla uygulamanın telefonlarda ön yüklü sunulması, kullanıcı sayısında yaşanan artışın önemli nedenlerinden biri olarak gösteriliyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.