Mobil

Google Fotoğraflar için beklenen güncelleme!

Google Fotoğraflar için yeni bir güncelleme yayınlandı. Şirket, yeni politika öncesinde kullanıcılarına kolaylık sağlayacağı bir takım araçları piyasaya sürdü.

Google Fotoğraflar için beklenen güncelleme!

Günümüzde oldukça popüler olarak kullanılan Google Fotoğraflar uygulaması, 1 Haziran tarihinden itibaren ücretsiz yedekleme özelliğini devre dışı bırakacak ve yerine ücretli abonelik sistemini getirecek. Bu politika değişikliği geçen seneden beri gündemde ve Google, kullanıcıların hazır olması için uzun zamandır bildirimler yolluyordu. Şimdi de şirket, güncelleme tarihi öncesi çok önemli bir uygulamaya çok önemli bir araç ekledi.

Yeni politika değişikliğini piyasaya sürmeye hazırlanan Google, kullanıcıların işini kolaylaştırmak amacıyla Google Fotoğraflar uygulamasına bir takım araçlar ekledi.

Google Fotoğraflar, geçiş öncesinde kullanıcılara kolaylık sağlayacak

1 Haziran'dan sonra Google'ın ücretsiz yedekleme özelliği bitecek. Ne yazık ki kullanıcılar yeni resimlerini kendileri için tanımlanan 15 GB'lık kota sınırı içerisinde yedekleyebilecek. Şirketin yaptığı açıklamalara göre eski dosyalarınız bundan etkilenmeyecek. Yani 1 Haziran'dan önce yüklediğiniz dosyalarınızı silmenize gerek yok. Ancak bu tarihten sonra yapılan bütün yedeklemeler kotanızda azalmaya sebep olacak. 

Bu yeni politikayı devreye sokmadan önce Google, kullanıcıları için kolaylık sağlayacak yeni araçlar ekledi.  Bugün uygulama için güncelleme yayınlayan şirket; geçişi kolaylaştırmak için kullanıcıların depolama alanlarını yönetmeye olanak tanıyan yeni bir aracı piyasaya sürdü. 

Google Fotoğraflar uygulamasına getirilen bu araç, kullanıcıların depolama alanını kaplayan veya istenmeyen medyaların temizlenmesine olanak tanıyor. Örneğin büyük dosyaları veya bulanık resimlerinizi bu araç sayesinde  tespit edip silebilirsiniz. 

Bu aracın en önemli avantajı ise; temizleme işlemine dahil etmek istemediğiniz dosyaları görüntülemenize ve seçmenize olanak tanımasıdır. Sadece bu kadarıyla da bitmiyor. Şirket aynı zamanda depolama sınırınıza ulaşmadan önce ne kadar zamanınız kaldığını da yine farklı bir aracıyla bildiriyor. Google’a göre ücretsiz 15 GB kota seçeneğiniz, en fazla üç yıla  kadar Yüksek Kalitede fotoğraflarınızı depolayabilecek. 

Yorumlar
DANİEL DALMAÇYALI ITALIAN 101
GOOGLE BENİ KANDIRDI YAA. BENİM HİÇBİR FOTOĞRAFIM SİLİNMEDİ.
Cevapla
Mustafa Kuyu
Böylece gelişigüzel çekilen ve depolanan,bir anlam ifade etmeyen resimler çöpe gidecek..Herkes bundan sonra resimler konusunda daha dikkatli olacak.Parası olanlar için zaten sorun yok!Aylık ödemelerle dilediği kadar depolama alabilecek!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.