Mobil

Google Haritalar'a iPhone X dopingi

Google Haritalar, güncelleme alarak iPhone X'un ekran çözünürlüğü ile uyumlu hale geldi.


Google, iOS platformundaki uygulamalarını geç de olsa güncellemeye devam ediyor. Chrome, YouTube, Google ve Çeviri uygulamalarının ardından şimdi de Google Haritalar uygulaması iPhone X'un ekran çözünürlüğü ile uyumlu hale geldi.

Google'ın iOS'te en çok kullan uygulamalarından biri olan Google Haritalar'ın, iPhone X'un satışa sunulmasından tam 1 ay sonra güncellenmesi, akıllarda soru işaretlerinin oluşmasına neden oluyor. Google gibi bir yazılım devi bile iPhone X'un ekran çözünürlüğü için geç güncelleme veriyorsa, diğer geliştiricilerin durumunun çok zor olduğunu söyleyebiliriz.

Ancak genel olarak bakacak olursak, iPhone X'da kullanılan çoğu popüler uygulama, yeni ekran çözünürlüğüne destek vermiş durumda. Şahsi olarak kullandığım iPhone X'da yaklaşık 80 adet uygulama yer alıyor. Bu uygulamaların sadece 3-4 tanesi iPhone X'a destek vermiyor.

1512109918_imgf53f23b30177-1.jpeg

iPhone X desteği uygulamalar, alt ve üst bölümlerden kesilerek ekranın tam ortasına konumlandırılıyor. Bu da uygulamaların sanki 4.7 inç bir ekranda çalışıyor hissiyatı veriyor. Önümüzdeki günlerde geliştiricilerin, özellikle yeni ve popüler uygulama/oyunlarını iPhone X için hızlı bir şekilde optimize edeceğini düşünüyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.