Mobil

Google I-O 2015: Google bir sonraki Nexus telefonu gösterdi mi?

Google I/O etkinliği başladı. Google etkinlik esnasında bir sonraki Nexus akıllı telefonu göstermiş olabilir.

Google I-O 2015: Google bir sonraki Nexus telefonu gösterdi mi?

Google I/O 2015 etkinliği başladı ve Google merakla beklenen Android M’nin geliştirici ön izleme sürümünü resmen duyurdu. Etkinlik esnasında kameralara yakalanan bir görüntü var ki, bir sonraki Nexus akıllı telefona ait olduğu iddia edildi. Google’ın Nexus telefon ve tabletlere ilişkin bu şekilde ipuçları verdiğini hepimiz biliyoruz.

1432834550_n5-h1.jpg

Nexus 5’e benzer bir görünümde olan telefonun geleceğin teknolojilerinden biri olarak gösterilen USB-C desteğine sahip olduğu görülüyor. Google’ın USB-C desteğini akıllı telefonlara getirmek istediği mart ayından bu yana konuşuluyor. Arama motoru devi birçok giriş noktasını bir arada toplayan, daha hızlı veri ve daha hızlı şarj olanağı sunan USB-C özelliğini ilk olarak yenilenmiş Chromebook Pixel modelinde kullandı. Söz konusu teknolojinin bu yıl Android telefonlarda da kullanılması gündemde. 

Bu yıl LG ve Huawei cephesinden olmak üzere iki farklı Nexus akıllı telefonun tanıtılacağı konuşuluyor. Söz konusu telefonlar büyük olasılıkla ekim-kasım döneminde Android M’nin kararlı sürümüyle birlikte tanıtılacak.  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.