Mobil

Google+ iPhone için AppStore' da yerini aldı

Google+' ın iPhone uygulaması resmi olarak AppStore üzerinden yayınlandı.


Google' ın Facebook' a rakip olarak çıkardığı yeni hizmeti Google+, resmi olarak iPhone' daki yerini aldı. Henüz tam olarak kullanıcılara açılmasa da 3 haftada 10 milyon üyeye ulaşan Google+, mobil platformda ilk olarak Android uygulamasını kullanıcılara sunmuştu. Şimdi ise iPhone kullananların gönlünü çalmaya çalışıyor.

Google+' ın resmi iPhone uygulamasını iTunes üzerinden indirebilirsiniz. Android için çıkan uygulamanın tüm özellikleri aynen iPhone uygulmasın da yer alıyor. Fakat uygulama şimdilik iPhone için piyasaya çıktı. Yakın zamanda iPad için de çıkması bekleniyor.

Google, iPhone kullanıcıları ile çıtasını daha da yükseltmek için hızla çalışıyor. Muhtemelen iPad uygulaması da çıktıktan sonra kullanıcı sayısı daha da artacak.

Ayrıca son zamanlarda Google ile Facebook arasında soğuk rüzgarlar esmeye başladı. Hatta ileri gidilerek Facebook Google+' ın tüm reklamlarını sayfasından kaldırdı.

Bakalım ilerleyen günlerde Google, Google+' ı herkese açık hale getirdiğinde rekabet nerelere gelicek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.