Mobil

Google Kamera uygulaması güncellendi!

'Google Kamera' uygulaması, 6.2 sürümü ile güncellendi. Güncelleme ile bir çok yenilik ve özellik eklendi. Gelin bu özelliklere birlikte bakalım.

Google Kamera uygulaması güncellendi!

'Google Kamera' uygulamasına gelen 6.2 sürümü güncelleme, karanlık mod, farklı animasyonlar ve arayüz değişimleri içeriyor. Söz konusu güncellemenin öncelikle Pixel serisi cihazlara geleceği, gelen bilgiler arasında.

Google Kamera uygulaması güncellendi!

Google tarafından geliştirilen uygulama olan 'Google Kamera', 6.2 sürümüne güncellendi. Güncelleme ile gelen en dikkat çekici değişiklik ise, ayarlar bölümünde bulunan karanlık mod seçeneği oldu. Karanlık bir ortama girdiğinizde veya gece saatlerinde kameranın ayarlar menüsüne girdiğinizde, daha öncesinde beyaz bir arka plana sahip olan ekran, bu defa siyah bir arka plan ile sizlerin karşısına geliyor olacak.

Buna ek olarak batarya koruma modunu açtığınızda da, yine kamera uygulaması siyah bir arka plana sahip olacak. Böylelikle, OLED ekranlı cihazlar için pil tasarrufu sağlanmasına katkı sağlanmış olacak. Ayrıca  'Google Kamera' 6.2 sürümü ile birlikte, panorama video çekerken, ses kaydı olup olmayacağına dair olan seçeceğini de ekranın üst kısmının ortasına denk gelecek şekilde tasarlamış olduğunu aktaralım.

Google Kamera uygulaması güncellendi! - Resim : 1

Google’ın yeni işletim sistemi Android Q ile sistem çapında karanlık mod desteği sunacağı biliniyordu. Anlaşılan o ki; Google kendi uygulamalarını da bu duruma entegre etmek için çalışmalarını hızla sürdürmeye devam ediyor.

'Google Kamera' 6.2' sürümü ile gelen bir diğer özellik ise değiştirilmiş animasyonlar oluyor. Portre, panorama, fotoğraf ve video seçenekleri arasında geçiş yaparken daha öncesinde siyah bir ekran geliyordu. Artık bu ekran yerine özel animasyonlarla birlikte daha yumuşak bir geçiş sağlanacak. Ayrıca belirtelim ki; HDR+ özel modu da bu güncelleme ile geliyor. Gelişmiş bu mod sayesinde HDR+ ile çektiğiniz fotoğraflar daha hızlı bir şekilde işleme alınıyor.

Google Kamera uygulaması güncellendi! - Resim : 2

Son olarak bahsedeceğimiz bir diğer değişiklik ise; ön kamera flaşı olarak isimlendirilen özellik açıldığında, ekranda daha öncesinde bulunmayan flaş ikonunun eklendiğini görebilirsiniz. Bakalım Google’ın yeni işletim sistemi Android Q, ardından daha ne gibi güncellemeler getirecek. Bekleyip hep birlikte göreceğiz.

Google Camera uygulamasına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
orhan
Keşke Programlar için Link lerde Koysanız İndirebilmek için
Cevapla
Erhan DOĞRU
Merhaba, isteğiniz üzerine programın uygulama linkini paylaşarak haberimizi güncelledik.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.