Mobil

Google Lens artık Xiaomi marka telefonlarda

Telefonların kameraları yardımıyla çevrelerindeki nesneleri algılayarak onlarla etkileşim sağlayabilen Google Lens, artık Xiaomi telefonlarda da kullanılabilecek.

Google Lens artık Xiaomi marka telefonlarda

Kullanıcılarına her zaman yenilikler sunarak onları heyecanlandıran ve yazılım konusunda engellenemeyen yükselişini sürdüren Xiaomi, bir yeniliğin daha haberini verdi. Google Lens’in, Xiaomi telefonlarda yer alan MIUI kamera uygulamasında artık kullanılabileceğini açıkladı ve böylece kullanıcıların Google Lens’i telefonlarına ayrı bir uygulama olarak indirmelerine gerek kalmadı.

Xiaomi telefonlar artık Google Lens’i kullanabilecek

Google Lens uygulaması yardımı ile Xiaomi markalı telefonlara sahip olan kullanıcılar artık telefonlarındaki kameraları kullanarak, kameraların çevrelerindeki nesneleri algılayabilmelerini sağlayacak ve aynı zamanda nesnelerle ilgili konumsal olarak taramalar gerçekleştirerek yakın konumlarda yer alan bölgeler hakkında bilgiler elde edilebilecek.

İlerleyen zamanlarda çok popüler olacağa benzeyen bu özelliğin, Xiaomi’nin de dahil olmasıyla birlikte şimdilik Google ve Motorola gibi bazı markaların telefonlarında kullanılabiliyor olduğu bilinmekte.

Beta ROM ile birlikte Xiaomi markasına ait telefon modellerinden Pocophone F1, Redmi Note 7 ve Redmi Y2 modellerinde kullanılabilen Google Lens özelliği, Xiaomi’nin piyasaya sunacağı yeni telefon modellerinde de kullanılmaya hazır bir şekilde yer alacağı elde edilen bilgiler arasında.

Lens’in kullanımı ise çok basit. Kamera ekranında yer alan bir buton yardımı ile Google Lens’e erişim sağlanabilmekte.

Google Lens, hem şu an bulunduğunuz yerde hem de seyahatleriniz sırasında çevrenizle ilgili bilgi edinmeniz konusunda büyük avantajlar sunacak. Bir müzede yer alan tarihi eserlere kamerayı tuttuğunuzda, o eserlerle ilgili bilgi sahibi olabileceğiniz gibi bir etkinliğin afişine kamerayı çevirdiğinizde, etkinlikle ilgili bir video sizleri karşılayacak.

Sadece bu yeniliklerle sınırlı kalmayan Google Lens, kullanıcıların telefonların klavyelerini kullanarak aratmak istedikleri metinleri Akıllı Metin Seçimi özelliği sayesinde, kullanıcıların gördükleri metinleri telefona yazmaları yerine kamera yardımıyla hızlıca telefona aktarmalarını sağlıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.