Mobil

Google klavye, Play Store’daki yerini aldı!

Google'ın Android 4.2 sonrası büyük aşama kaydettiği Google Keyboard, Play Store'da yayınlandı.


Android işletim sisteminde kullanıcılara birçok klavye seçeneği sunulmaktadır. Bunun yanı sıra üreticiler de stok Android’de yer alan Nexus klavyesinin yanında kendi geliştirdikleri klavye uygulamasını kullanıcılara sunmaktadır. Son dönemde sahip olduğu uygulamalar üzerinde önemli hamleler geliştiren Google, Nexus telefon ve tabletlerde yer verdiği “Google Keyboard” klavyeyi Play Store üzerinden tüm kullanıcıların beğenisine sundu.
1370494805_unnamed-4.png

Akıllı ve kolay metin girişi sağlayan Google Klavye, harfler arasında gezinerek sözcükler oluşturulmasına olanak sağlar. Kelime tahmini ve tamamlama özellikleri sayesinde boşluk tuşuna basmanıza gerek bırakmayan klavyenin diğer özelliklerine aşağıdan göz atabilirsiniz. Uygulamanın Android 4.0 ve üzeri versiyonlarda çalıştığını hatırlatalım. Google Keyboard uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

• Dinamik kayan önizlemeye sahip Hareketle Yazma
• Google Sesle Yazma
• Sonraki kelime önerileri ve mevcut kelimeyi tamamlama seçenekleri
• 26 dil için sözlük
• Gelişmiş klavye düzenleri
• Tüm Android cihazlarınızda (tabletler ve telefonlar) çalışır

1370494820_adsiz.png
Yorumlar
m@p53
Smartkeyboardpro tek geçerim
Cevapla
HTC
HTC klawye en babassıdr. samsung saçma bişekilde tuşları birbirindnen fazla ayırıyor(apple yapınca bi hikmeti vardır diye düşünmüş herhalde)
Cevapla
ss
türkçe var --ama-- Samsung klavye her türlü google klavye den iyi nexus4 kullanıyorum
Cevapla
Misafir
türkiyede kullanılmıyor diyor
Cevapla
msfr
Türkçe varmı? asıl önemli detay atlanmış
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.