Mobil

Google Lens için anlık çeviri özelliği tanıtıldı!

Tercüme alanındaki yeniliklerine devam eden Google, Lens uygulamasında gerçekleştirdiği yeni gelişmeleri Google I/O 2019 etkinliğinde tanıttı.

Google Lens için anlık çeviri özelliği tanıtıldı!

Google tarafından gerçekleştirilen I/O 2019 etkinliğinde Google Lens uygulamasında yeni özelliklerin kullanılabileceği açıklandı.

Google Lens için anlık çeviri özelliği tanıtıldı

Google I/O 2019 etkinliğinde uzun bir süredir üzerinde çalıştığı anlık çeviri özelliğini ne derecede geliştirdiğini gözler önüne serdi.

Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda görsel tercüme teknolojisi konusunda yapılan etkileyici geliştirmelerin Google Lens’e aktarıldığı ifade edildi. Yeni kazandırılan özellikleri ile artık Google Lens, yabancı bir dilde yazıların bulunduğu bir fotoğrafı seçilen dile çevirebiliyor.

Google Lens için anlık çeviri özelliği tanıtıldı! - Resim : 1

Google Lens için tanıtılan bu özellik aslında Google translate uygulamasında bulunuyordu fakat burada eklenen yeni bir özellik sayesinde artık dinleme tuşuna basıldığında Google Lens uygulaması fotoğrafta yer alan metnin tercümesini istediğiniz dilde size sesli olarak okuyabiliyor ve okunan sözcüklerin hangileri olduğunu da belirtiyor.

Yeni teknoloji boyutu ile şaşırtıyor

Şirket tarafından bu yeni teknoloji ile ilgili yapılan açıklamalarda Google Lens için geliştirilen bu yeni teknolojinin daha güçsüz telefonlarda da rahatça kullanılabilmesi için çalışmalar gerçekleştiren Google ekibinin, çalışmalarını Hindistan’da bulunan erken test ekibiyle sürdürdüğü ifade edildi.

Google yetkilileri tarafından tanıtılan ve birçok insanın hayatına olumlu anlamda etki edecek bu yeni teknolojinin sadece 100 kilobaytlık bir yer kaplayacağı ifade edildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.