Güncel

Google 3 boyutlu görsel arama teknolojisini tanıttı!

Google tarafından düzenlenen I/O 2019 etkinliğinde şirket arttırılmış gerçekliği Google Görsel Arama sonuçlarına getiren gelişmiş özelliğini tanıttı.

Google 3 boyutlu görsel arama teknolojisini tanıttı!

Google her zaman yaptığı gibi yine arama teknolojileri konusunda geliştirdiği yeni teknoloji ile aranılan görselin 3 boyutlu olarak görüntülenmesini sağlıyor.

Google 3 boyutlu görsel arama teknolojisini tanıttı!

Google’da yapılan görsel aramaları iki boyutlu ve düzlem halinden 3 boyutlu bir hale taşıyan 3 boyutlu görsel arama teknolojisi Google I/O 2019 etkinliğinde tanıtıldı. Bu teknoloji sayesinde artık kullanıcılar Google’da aradıkları görselleri 3 boyutlu olarak görüntüleyebilecekler. Google I/O 2019 etkinliği kapsamında Google yetkilileri tarafından tanıtımı gerçekleştirilen 3 boyutlu görsel arama teknolojisi sayesinde arttırılmış gerçekliğin artık daha fazla hissedilebilir olacağı ifade edildi. 

Google 3 boyutlu görsel arama teknolojisini tanıttı! - Resim : 1

Şirket yetkilileri tarafından yeni teknolojinin tanıtımı sırasında Google’da bir köpek balığı araması gerçekleştirildi. Arama sonucunda solda yer alan bilgi kartına ek olarak 3 boyutlu bir köpek balığı modeli de bizleri karşılıyor. Bu modelin üzerine tıklandığında, telefonun ekranının tutulduğu her açıdan görüntülenebilecek bir köpek balığı karşımıza çıkıyor. Adeta görüntülenen köpek balığı telefonun kamerasının arkasında yer alıyor gibi gerçekçi bir halde görünüyor. Aynı zamanda tanıtılan yeni teknoloji, öne veya arkaya doğru hareket edilmesi halinde kamera arkasında yer alan görüntüye yakınlaşma ve uzaklaşma olanağı sağlıyor.

Google 3 boyutlu görsel arama teknolojisini tanıttı! - Resim : 2

Yetkililer tarafından gerçekleştirilen diğer deneyimde ise insan anatomisiyle alakalı olarak Google'da insan kasları ile ilgili yapılan görsel aramada insan kaslarının esnemesinin nasıl gerçekleştirildiği 3 boyutlu yeni teknoloji sayesinde oldukça yakından gözlemlenebiliyor. 

Google yeni teknolojilerle bizleri karşılıyor

Google I/O 2019 etkinliğinde tanıtımı gerçekleştirilen yeni 3 boyutlu görsel arama teknolojisinin çok yakında kullanıcılara sunulması bekleniyor. Bu teknoloji ile birlikte birçok yeni teknolojiyi tanıtacak Google, kullanıcılarına sunacağı yeni teknolojiler ile ilerleyen zamanlarda hayatımızda birçok şeyi etkileyecek gibi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.