Mobil

Google Lens iPhone'a geliyor!

Samsung'un amiral gemisi modellerine özel olacağı söylenen Google Lens uygulaması, şimdi de iPhone'a geliyor. Google, kendi kalesine gol atmış gibi görünüyor.

Android'e özel olacağı söylenen özellik iPhone'a geliyor!

Uzun bir süredir Pixel modellerinde yer alan Google Lens uygulamasının Galaxy S9 serisine de geleceği söylenmiş ve Samsung etkinlik sırasında bu özellikten uzun uzun bahsetmişti. Ancak Google, aldığı son karar ile Google Lens'in sadece Android'e özgü olmayacağını açıkladı.

Google Photos Twitter hesabından yapılan duyuruya göre; Google Lens önümüzdeki hafta iOS platformuna da gelecek. Peki, Google Fotoğraflar uygulamasına entegre olarak gelecek olan Google Lens ne işe yarıyor?

Örneğin; Google Lens uygulamasından kamera ile hamburgere odaklandığınızda, otomatik olarak Google'da hamburger görselleri ve çevrenizdeki hamburger restoranları aratılıyor.

Google Asistan desteğini de barındıran Google Lens'in, iOS'e gelecek olması sevindirici bir haber. Ancak tahminlerimize göre; Google Lens özelliği ilk etapta ülkemizde kullanıma sunulmayacak. 

Google Lens iPhone'a geliyor! - Resim : 1 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.