Mobil

Google, Mart ayı Android güncellemesini yayınladı!

Google, her ay düzenli olarak yayınladığı güvenlik güncellemesine bir yenisini ekledi. Mart ayı Android güvenlik güncellemesi ile yapılan düzeltmeler haberimizde.

Android için yeni güncelleme çıktı

Google, kendi üretmiş olduğu telefonlar için geçtiğimiz yıl güvenlik güncellemesi adında bir program başlatmış ve bu furyaya daha sonra diğer telefon üreticileri de katılmıştı.

Her ay düzenli olarak yayınlanan Android güvenlik güncellemelerine bir yenisi daha ekledi. Mart ayı Android güvenlik güncellemesi olarak geçen bu yeni güncelleme ile; Android'deki güvenlik açıkları kapatılıyor.

Güncelleme ile; sistem ve çekirdek bileşenleri tarafındaki kritik seviyede olan güvenlik açıkları kapatılıyor.

Ayrıca; Pixel 2 ve Pixel 2 XL modellerinde yaşanan sorunlar çözülüyor. Pixel modelleri artık daha hızlı parmak okumanın yanında, video kaydı sırasında yaşanan ses sorunundan kurtuluyor.

Google, Mart ayı Android güncellemesini yayınladı! - Resim : 1

OTA üzerinden sunulan güncelleme; Android 8.1 Oreo ile çalışan Pixel , Pixel XL , Pixel 2 , Pixel 2 XL , Pixel C , Nexus 6P ve Nexus 5X modellerine sunuluyor. Mart sonuna doğru bu güncelleme diğer Android telefonlarına da gelebilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.