Mobil

iPhone X satışları neden kötü?

Apple'ın onuncu yıl modeli iPhone X'in satışları neden beklendiği gibi olmadı? İşte kullanıcıların cevabı!

iPhone X neden az satıyor?

Apple, iPhone’un onuncu  yıl dönümü olması anısına oldukça ilginç ve iyi özelliklere sahip iPhone X modelini geçtiğimiz yıl sonbahar aylarında piyasaya sürmüştü. iPhone tarihinin en büyük (5.8 inçlik) OLED ekranlı cihazın TrueDepth kamerası, Face ID ve Animoji için yüz hareketlerini izliyor. 64 GB ve 256 GB depolama alanı ile birlikte gelen telefon, A11 Bionic yonga seti ile donatıldı.

Araştırmacı Piper Jaffray tarafından yürütülen bir ankette, iPhone X'e geçmeyen  1500 iPhone kullanıcısına neden mevcut iPhone modellerinde kaldığı soruldu. Ankete katılanların  yüzde 38’i, fiyatlandırmanın çok yüksek olduğunu söyledi. Bu arada modelin başlangıç fiyatının 64 GB' kapasite için 999 Dolar, 256 GB için ise 1049 Dolar  olduğunu hatırlatalım.

iPhone X satışları neden kötü? - Resim : 1

iPhone X'e yükseltmeyenlerin yüzde 8'i ekranın çok küçük olduğunu söyledi. Yüzde  44'ü mevcut iPhone'u düzgün çalıştığı için geçiş yapmayı düşünmediğini belirtti. Yüzde 17'lik kısmının ise yeni telefonu almamak için başka nedenleri vardı .

Bu tarz anketler herkesin fikrini yansıtmasa da genel olarak bir yorum yapılmasını sağlıyor. Beklentiler ise Apple'ın iPhone X'in 2018 serisinde bu eleştirilerin bazılarını ele ele alacağı yönünde.

Yorumlar
türk
ios 12 yüklemem! en fazla ios 11.3.** ile devam ederim gittiği yere kadar. çünkü yeni cihaz çıkardıklarında mevcuttakileri çöp yapacaklar
Cevapla
Seyfi
Telefon fiyatları 3000 TL bin üzerinde olduğu müddetçe. Sadece zengin ve açgözlü kesim alır. Fiyatları aşağı düşerse satışlar artar
Cevapla
Sss
Bu fiyatlarla daha çok telefon satarsınız!!!
Cevapla
Bayrak
İnsanlar kolay kazanmıyor parayı artık herkes akıllanmaya başladı. Bizim gibi ülkelerde telefon araba fiyatıyla yarışıyor insanları salak yerine koymasınlar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.