Google Mesajlar, animasyonlu emoji desteği vermeye hazırlanıyor

WhatsApp karşısında var olma savaşı veren Google Mesajlar, bu yolda oldukça önemli bir adım atarak animasyonlu emoji desteği vermeye hazırlanıyor.

Google Mesajlar, animasyonlu emoji desteği vermeye hazırlanıyor

Android telefonların varsayılan iletişim uygulaması Google Mesajlar, animasyonlu emoji özelliğini sunarak, günlük iletişimi daha canlı kılmayı amaçlıyor. Bu yeni ekleme, standard emoji desteğini tamamlayarak, metin konuşmalarına daha fazla hareket ve ifade kazandırmayı planlıyor. Kullanımında bazı sınırlamalar olsa da, sohbetlerin daha çekici olacağına dair bir beklenti mevcut.

Animasyonlu emoji, ilk kez Reddit kullanıcısı BruthaBeige tarafından Google Mesajlar uygulamasında fark edildi ve daha sonra Google Mesajlar alt grubunda paylaşıldı. Android uzmanı Mishaal Rahman da bu görsel yeniliği doğrulayan bir bilgi aldı. Ancak, özellik belirli bölgelere özel olarak dağıtılıyor ve tüm kullanıcılara henüz sunulmadı.

Google Mesajlar, animasyonlu emoji desteği vermeye hazırlanıyor

Animasyon, yalnızca tek bir emoji gönderildiğinde çalışıyor. Çoklu emoji gönderimi veya metinle birlikte emoji kullanımı animasyonu başlatmıyor. Bu kısıtlamalara rağmen, kullanıcıların klavyelerinde bulunan çok sayıda emoji animasyonlu hale getirilebiliyor, bu da metin mesajlarındaki ifade seçeneklerini artırıyor.

Google, animasyonlu emojinin tüm kullanıcılar için ne zaman sunulacağı ve hangi cihazlarla tamamen uyumlu olacağı gibi bazı detayları henüz açıklamadı. Ancak, bu bilgilerin yakın zamanda paylaşılması ve Google Mesajlar kullanıcılarına sunulması bekleniyor. Son güncellemeler arasında, RCS (Zengin İletişim Hizmetleri) sohbetler için yeni bir rozet ve Mesajlar'ın web versiyonu kullanıcılarına yönelik geliştirilmiş direkt yanıt özelliği bulunmaktadır.