Mobil

Google müzik uygulamasını tamamen siliyor!

Google verdiği bir kararla müzik uygulamasını resmi olarak kapatıyor.


Google sonunda bir karara vardı ve Google Play Müzik'i resmi olarak kapattı.

Uygulamayı açtığımızda Google Play Müzik'in yakında kapanacağı yazıyor ve YouTube Müzik'e geçiş yapmanız gerekiyor. Bu da verilerinizi YouTube Müzik'e aktarmak dışında bize başka bir seçenek sunmuyor. 

Google müzik uygulamasını tamamen siliyor!


Uygulamayı açtığınızda sizi GPM web sitesine götüren ve tüm kitaplığınızı indirip daha sonra silmenizi sağlayan "verilerinizi yönetin" butonu da mevcut. Bunun yanında öneri geçmişinizi de silebilirsiniz.

Fakat cihazınıza indirdiğiniz herhangi bir şarkı varsa, Google Play Müzik uygulamasını silmeniz veya en azından uygulama bilgileri alt menüsünde kullanıcı verilerini ve önbelleği temizlemeniz gerekiyor.

Son dönemde müzik uygulamaları arasındaki rekabet hayli artmış durumda. Zaten Google Play Müzik'in kullanıcı sayısı yok denecek kadar azdı. Dolayısıyla Google'ın bu kararını çok da sürpriz bir şekilde karşılamamak gerekiyor.

Dip not olarak belirtelim. Hali hazırda dijital müzik servisleri tarafında Spotify pazardaki liderliğini devam ettiriyor. Onu Apple'ın müzik servisi Apple Music takip ediyor. Son dönemde önemli ataklar yapan Deezer da müşteri kitlesini önemli ölçüde genişleten müzik uygulamaları arasında.

Genel olarak baktığımızda artık tüm kullanıcıların dijital müzik servislerine geçiş yaptıklarını söyleyebiliriz.

Yorumlar
fehsvıhıash
szdnckjvnasd
Cevapla
Burak
Android one kullanıcılarına yeni bir müzik uygulaması lazım eniyi ve stabil çalışan buydu mi a3 kullanıcısı olarak söylüyorum bayda kötü gözüküyordu açıkçası
Cevapla
Leven
Neden kaldirdinuz
Cevapla
TeknolojiDostu
İsterseniz uygulamanın güncellemelerini kaldırıp tekrar kullanabilirsiniz. O adımlar şöyle: Google Play Store'yi aç> Uygulamalarım ve oyunlarım sekmesine gir.> Google Play Müzik uygulamasını bul ve tıkla.> Aç butonun yayında Kaldır bölümüne tıkla. Böylelikle uygulamanın güncellemelerini kaldırmış olursun. Ama telefonun eski modellerden ise Youtube Music'i kullanmanı öneririm.
NTİP
Ben Snap tube'dan dinliyorum
Cevapla
💎G@kko💎
Olması gereken de budu zaten her cihazın gendi müzik uygulaması var zati
Cevapla
Levent
Lütfen ya
Levent
Ben uygulamayı geri istitoruz
Levent
Neden kaldirdiniz
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.