Mobil

Google Nexus 6P'nin camı neden kırılıyor?

Google Nexus 6P'nin arka camıçok kolay kırılıyor.


Bildiğiniz gibi Google, bu yıl iki Nexus modeli ile kullanıcıların karşısına çıktı. Google’ın phablet akıllı telefonu Nexus 6P’yi Huawei, normal model olan Nexus 5X’i ise LG üretti. Ancak son zamanlarda Huawei’nin ürettiği Nexus 6P’nin sağlamlığı hakkında ilginç iddialar gelmeye başladı.

Bazı Nexus 6P kullanıcıları, telefonun kamerasının bulunduğu yerdeki camın kendi kendine kırıldığını söyledi. Daha önce yayınlanan sağlamlık testlerinde de telefonun kolayca eğilip ekranının parçalandığını görmüştük.

1447068930_03-nexus-6p.jpg

Jonny_rat isimli bir Reddit kullanıcısı, Nexus 6P’nin kamera bölümünde bulunan çıkıntıyı kaplayan camın küçük darbelerle bile kırıldığını ve ufak bir çatlaktan sonra camın kendi kendine çatlamaya devam ettiğini söyledi.

Telefonun çatlayan camına ait görselde yayınlayan Jonny_rat adlı kullanıcının paylaşımına yorum yapan başka bir kullanıcı da aynı sorunla alakalı kendi Nexus 6P akıllı telefonunun fotoğrafını paylaştı.

Reddit kullanıcılarının söylediğine göre Google ve Huawei sorunu kabul ediyor ancak, çatlayan ve kırılan cam garanti kapsamına girmiyor.

Sonraki sayfalarda arka camın kırıldığı Nexus 6P fotoğraflarını inceleyebilirsiniz.


1447069312_01-nexus-6p.jpg
1447069323_02-nexus-6p.jpg
1447069498_3gijfs3.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.